Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mikor mentek ki a temetőkbe?...

Mikor mentek ki a temetőkbe? Mindenszentekkor vagy halottak napján?

Figyelt kérdés

Mi általában mindenszentekkor, de sokszor visszamegyünk halottak napján is újra meggyújtani a gyertyákat, mécseseket ha elaludtak, bár volt már olyan szerencsénk is, hogy egész éjszaka égett mindegyik.


Messze laknak a rokonaink, igazából csak ebbe a városba csöppentünk, nincs itt senkink. Majdnem egész Magyarországon át kell mennünk függőlegesen. Ebből adódóan egy nap alatt nem lehet megfordulni, tehát minimum 2-3 napra megyünk.


Ti mikor szoktatok?



2023. nov. 3. 16:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamámhoz a névnapján, mert akkor nyílik a kedvenc virága (nyáron).

Más közeli hozzátartozóm nincs a temetőben.

2023. nov. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
November 2-3 körül, nem szeretem a sok bóklászó embert.
2023. nov. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokáig november 1.-én jártam, de az utóbbi pár évben október vége felé megyek. Egyrészt, hogy elkerüljem a nagy tömeget, másrészt ünnepnap ritkábban járnak a tömegközlekedési eszközök.
2023. nov. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Senior Séf ***** válasza:
100%
December utolsó napjaiban tartunk temetőjáratot. Akkor bejárjuk Tolnát- Baranyát rendbe teszünk minden sírt.
2023. nov. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Október végén kezdem, így halottak napjára el tudok jutni a három különböző temetőbe. Idén mindenszentekkor voltam az harmadik helyen.
2023. nov. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Mindenszentekkor a legközelebbi temetőbe, illetve altemplomban lévő urnatemetőbe, 2-án, illetve amikor november első felében jó, Budapest többi temetőjébe is, ahol van hozzátartozónk.
2023. nov. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nov. 1-jén este szoktunk.

De csak ide helyben járunk, messzebb nem.

2023. nov. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Idén október 28-án voltunk. Tavaly november 1-jén. Tavalyelőtt október 26-án. Azelőtt november 3-án.
2023. nov. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Közelebbi temetőbe (az sem helyben van) pár nappal előtte, már akkor is nagy a tömeg. Távoliba ilyenkor nem megyünk, időjárástól függően szeptember-októberben ültetjük ki oda az őszi virágokat.
2023. nov. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

November 1


Távolabbi temetőbe általában előtte néhány nappal

2023. nov. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!