Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Ha Magyarország nem lenne...

Ha Magyarország nem lenne keresztény vallású, nem lenne karácsonyunk?

Figyelt kérdés
Semmi nem lenne 24. én?
2011. dec. 11. 17:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A pásztorok a szabad ég alatt voltak a nyájjal. Akkor nem lehetett téli évszak. Mert olyankor fedél alatt vannak az állatok. 3.bek.A vita lezárva!
2011. dec. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Ámen!

2011. dec. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
39%

KÉRDEZŐNEK- most csak röviden

A kérdésed teli találat.

A KARÁCSONY szó, újabb nyelvi kóstólgatások óta, sokak számára egyértelművé kezd válni, hogy a téli, legsötétebb éjszakát megelőző vagy követő nappali időszakban KERECSEN, vagy KERECSENY sólymot reptettek őseink. (már akinek őse a honfoglaló magyarság). Ebből a szóból a magánhangzók tájszólásban is fellelhető módosulásából lett a KARÁCSONY szó, ami egyedi a környező idegen nyelvekhez képest a dec. 24-26. ünnepkör hangzásbeli megjelölésére.

Mivel az ősi néphagyományokat egybeestek a FELTÁMADT KRISZTUS, ünnepével, amit ref.: keresztyén: kat.: keresztény) liturgiák, és szent énekek is tartalmazzák a bibliai szövegekhez hűen, a FÉNY feltámadásával azonosítják. Ezért lett a korai keresztyénségben is a FÉNY születésének ünnepe is dec. 24-26, és ezért azonosult vele a MAGYARSÁG IS.

Tudd, hogy amikor a FÉNY születését ünnepeljük, akkor neked is átjárhatja a szívedet, hogy a hajdan megvetett, megcsúfolt, leköpött, az Isten szent nevét hírdetők által is kigúnyolt Jézus Krisztus szívedben való megszületését ünnepelheted! Őt szimbolizálja a FÉNY, a VILÁGOSSÁG megszületése! Ennek legnagyobb kiteljesedése a SZERETET! Ezért a szeretet ünnepe: Karácsony. Jézus Krisztus megszületésének a szimbolikus ünnepe.

Adjunk hálát Istennek, hogy ez - a mai "racionális", "globálista", üzleti világot is LEGYŐZI. Mint a sötétséget, a fény, Istennek világossága, már azóta, amióta megjövendölték a próféták, és amióta a Föld forog a Nap körül, a világegyetemben.

62/F

2011. dec. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Vidiripi


De még is ennek az ünnepnek pogány gyökerei vannak.


A 2Timóteus 3:16 "A teljes írás Istentől ihletett..."

Még is hogyan fordulhat az elő ,hogy nincs benne a bibliában pontosan ,az hogy mikor született Jézus?

Ha ilyen nagy jelentősége van a napnak amikor született s annak hogy erre emlékezni kell egy ünnep keretében akkor erre miért nincs utalás a bibliában.

Mert az Úr vacsorára van. Maga Jézus mondja a tanítványainak: 1Korintus 11:23 "....az Úr Jézus azon az éjszakán, amelyen elárultatott, vette a kenyeret, 24 és hálát adva megtörte, és ezt mondotta: "Vegyétek, egyétek, ez az én testem, amely tiérettetek megtöretik, ezt cselekedjétek az én emlékezetemre."

Itt írja hogy ezt cselekedjétek az én emlékezetemre.

Jézus halálának időpontját sokkal pontosan ismerjük maga a biblia gondoskodik róla hogy így legyen.

2011. dec. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Azért a kérdezőt nem igen érdekli,csak úgy írogat.A válaszom.24.e csak lenne,rendes dolgos hétköznap.Mivel ez egy keresztény ünnep ezért nem ünnepelnénk egyáltalán,ha más vallás lenne a fő vonal.De meg nyugodhatsz,lenne másik tíz helyette pl:ramadán.v.ilyesvalamim Kínai banzáj.Aminek elég nagy az esélye.Tudod, a sárga veszedelem.
2011. dec. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!