Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Szerintetek ez milyen indok...

Szerintetek ez milyen indok arra, hogy valaki nem szereti a karácsonyt?

Figyelt kérdés
Rengetegen írják,hogy azért nem szeretik,mert csak a vásárlásról szól. Szerintem pedig minden ember saját maga alakítja ki a karácsonyi szokásait,nem? Mi pl. karácsonykor semmivel sem töltünk több időt vásárlással,mint az év többi napján. Többet se szoktunk költeni,mert év közben szerezzük be az ajándékokat,ami soha nem plazmatévé.Egy-egy könyv,tusfürdő ilyesmi. Meg azt is mondják,hogy képmutató ünnep. De miért? Mi nem szoktunk azoknak semmit venni,de nem is kapunk semmit olyantól,akivel nem tartjuk a kapcsolatot. Ezek nem csak azoknak a rosszallása,akiknek esetleg nincs kivel ünnepelniük,vagy nincs pénzük a másikat szeretete jeléül megajándékozni? Elhiszem,hogy van aki nem szereti a karácsonyt,de annak más oka lehet. De nem is kell rá szerintem konkrét ok.
2011. dec. 17. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg aki olyant mond, hogy nem szereti a karácsonyt, az magányos és nincs kivel ünnepeljen. Mert egyáltalán nem kötelező nagy felhajtást csinálni. Vagy lehet csak ezt az anyagias világot utálja, amit karácsony előtt lát mindenhol. Ezt én sem szeretem, de magát a karácsonyt igent.
2011. dec. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én idén utáltam meg a karácsonyt mivel sokat beszéltem a iPad 2-ről .....és a legjobb unokatesóm azt találta ki ,hogy én tabletet kérek ami nem is igaz.Bevallom elfogadnám de nem várom el a szüleimtől ,hogy azt vegyenek.Az unokatesóm közben ilyeneket vágott a fejemhez ,hogy minek nekem a tablet,úgyis megkapom ....meg hasonlók.És végül az a humor ,hogy ő fog tabletot kapni......szóval legszívesebben elszöknék karácsony este amikor össze jön a család és ő nagy örömmel fogja mutogatni a tabletjét.........
2011. dec. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Sajnos a karácsony egy "marketingünnep". Amúgy is hótra felesleges a szeretetet ünnepelni, ha szeretek valakit azt nem csak ezen a pár napon szeretem, a családot ha akarom bármikor meglátogathatom, ehhez nem kell külön néhány napot kinevezni. Vallásin kívül más jelentősége nincs ennek a pár napnak.
2012. jan. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!