Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Megkeresztelik a gyerekeimet?

Megkeresztelik a gyerekeimet?

Figyelt kérdés
A férjem és a leendő keresztanya meg vannak keresztelve, én nem. Ez utóbbi akadálya lehet, hogy megkereszteltessem a gyerekeimet?
2012. júl. 12. 10:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Katolikusoknál igen -mivel ha nem vagy megkeresztelve, egyházi esküvőd sem lehetett- reformátusoknál nem számít, lehetsz egyedülálló anya is, akkor is megkeresztelik
2012. júl. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Sajnos már a reformátusoknál is követelmény.Legalább is nálunk!(Fót és környéke).Én sem tudom megkereszteltetni a gyerekeimet amíg nem házasodunk össze.Sőt a nagyobbikat hittanra kell vinni ha jól emlékszem legalább 10 alkalommal,mondván ő már nagy(6 éves).
2012. júl. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Kisfiamat pont egy eve kereszteltuk. Nem vagyunk hazasok. - a Lelkeszunk tudja mi az oka es mindig ugy tesz mintha azok lennenk (imadom is erte!). En reformatus vagyok a "ferjem" katolikus. Nem is volt kerdes, hogy a Kisfiunkat reformatusnak kereszteljuk majd.

En azt mondom, hogy beszelni kell a Lelkesszel aztan majd kiderul.

2012. júl. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sok múlik a lelkész hozzáállásán. Ha szemellenzős, akkor nem kereszteli meg, senki nem kötelezi rá. Ha olyan beállítottságú, hogy minden újonnan megkeresztelt gyermekkel (esetleg felnőttel) gyarapszik a nyáj, behív titeket 2-3 alkalommal hitoktatásra és utána megkereszteli a gyermeket. Lányoméknál a vejem nincs megkeresztelve, a lányom igen, így nem volt templomi esküvő sem, de a gyereket meg tudták kereszteltetni. Egy dolog a hivatalos elvárás, más dolog a helyi lelkész szemléletmódja.
2012. júl. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért kell őket megkeresztelni?
2012. júl. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, akkor utánajárok. Azt hittem, hogy van erre egy általános szabály.


Kedves utolsó! Nem KELL keresztelni őket, én szeretném. A szüleimnek ez nem volt fontos, amolyan 70-es évek lakótelepi családja voltunk, semmi szerepet nem játszott az életünkben a vallás.

De én szeretném, ha a gyerekeimnek (1,3 és 5 évesek) több közük lenne Istenhez, ha lenne hitük.

2012. júl. 12. 12:20
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Nagyon egyetértek veled. Végre elmúlt az az időszak, amikor a szülők nem merték elvinni gyereküket a templomba és ha egy iskolai kiránduláson, mint látnivalót mutattak meg nekik egy templomot, tátva maradt a szájuk és nem ismerték annak igazi tartalmát. Igenis szükség van a vallásos műveltségre, arra, hogy közel kerüljenek a valláshoz és annak alapján dönthessék el, hogy felnőttként tényleg oda akarnak-e tartozni.
2012. júl. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Gondolod, hogy a megkereszteléssel több közük lesz Istenhez?

A hitük pedig vagy lesz, vagy nem. Talán Krisna-hívők lesznek.

2012. júl. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Mi havonta egyszer megyunk templomba- vagy tobbszor attol fuggoen milyen unnep van, hogyan dolgozik a parom. Visszuk a kisfiunkat mert amikor meg lett keresztelve igeretet tettunk. Megtartjuk. En hiszem, hogy Isten van. Tudom, hogy a vegen mindegyikonk talalkozik a foldi let vegen vele. Tudom, hogy uzeneteket kuld folyamatosan csak az emberek suketek lettek - szerencsere nem mindenki. Teljesen megertem, hogy szamodra fontos hogy a Kicsinyeid ugy noljenek fel, hogy legyen hituk.
2012. júl. 13. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, természetesen azt gondolom, hogy a megkereszteléssel több közük lesz Istenhez.


Mindazonáltal feltételezheted, ha ez fontos számomra, nem állok meg ennyinél, hanem természetesen mesélek nekik Istenről, a Bibliáról és megpróbálok egyfajta örök értékrend szerinti irányt mutatni nekik.

Én magam már nem keresztelkedem, de velük kapcsolatban fontosnak érzem. De a kérdés egyébként nem erről szólt..


A többieknek köszönöm! :-)

2012. júl. 13. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!