Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Miért kell nekünk átvenni egy...

Miért kell nekünk átvenni egy tipikusan "amerikai" ünnepet, a Halloweent?

Figyelt kérdés

Van nekünk egy olyan, hogy "Mindenszentek". Eddig is tökéletesen megfelelt.

Engem irritál, amikor egy ilyen napon, magyar szokás szerint csendes emlékezéssel, gyertyagyújtással ünnepel a többség, a fiatalság meg csak lehetőséget lát benne a bulizásra, mert .... és ez irritál igazán...a tévében ezt látta.

Közben repkednek fel a kérdések, hogy mit is mondanak, meg miért, mit csinálnak, stb. Lövése nincs senkinek, miről szól az ünnep, a lényeg, hogy jelmezbe lehet öltözni (többségében tinilányok, olyan ruhákban, amit elsősorban szexshopok kínálatából szemeznek ki...no comment, csak úgy amerikásan...) és bulizni egyet.


Kézcsókom: Európa --> beöltözés--> FARSANG


Egyszer fog nálam bárki csengetni, hogy csokit vagy csalunk, többször nem. Erre 10 éves garanciát vállalok.


Már csak azt várom, hogy ünnepeljük mi is a Hálaadást, sült pulykával meg kutyafülével, miközben a gyerekeink nem is hallottak Márton napról, meg a libákról.


Muszáj ész nélkül majmolni mindent, amit a tévében látnak??



2012. okt. 27. 13:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%

Ez a kollektív nemzeti elhülyülés és nyugatimádat elsőrangú tünete. Július elején pedig azzal volt tele a főutca, hogy függetlenség-napi party lesz a GLXBLT nevű szórakozóhelyen. Jót röhögtem ezen...mi közünk a jenkik függetlenségéhez!?!?

Aztán ott a Valentin-nap, azt is sikerült átvenni a jenkiktől. Meg úgy általában mindent. Kitalálnak valami röhejes baromságot, elnevezik divatnak, rá 1 hétre már az egész bolygón elterjed. Amerika fingik egyet, az egész világ szagolja. És mindez azért mert az emberek hihetetlenül el vannak hülyítve.

2012. okt. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%
Ráadásként: Van magyar megfelelője, aprószentek-járásnak hívják. Hogy ez miért nem jó? Csak azért, mert még a multik nem ismerték fel a benne rejlő lehetőséget.
2012. okt. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%
Én fiatal vagyok (24) de már agybajt kapok ettől a halloween mániától. Szerencsére a környezetemben még nem terjedt el. Úgy emlékszem,hogy 10 évvel ezelőtt még nem is nagyon tartották,az elmúlt pár évben terjedt el ennyire. Azzal még nem is lenne baj,hogy 1-1 szórakozóhelyen halloween party néven bulit tartanak,mert tök mindegy minek nevezik. De ez a beöltözés,becsöngetés (komolyan csinálnak ilyet???) már túlzás. Bár mindenki azt tesz,amit akar,de elszomorító hogy a saját szép ünnepeink a süllyesztőbe kerülnek,míg ezek előtérbe.
2012. okt. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

Már megint egy roppant provokatív kérdés. És csakazért is leírom,hogy angolszász :)

1. a halottaknapja nem egyenlő a halloweennal. én is "ünneplek" halloween,de másnap kimegyek a temetőbe gyertyát gyújtani.

2. Te tudod mit ünneplünk karácsonykor? És,hogy miért? Tudod mit ünneplünk pünkösdkor,miért böjtölünk,stb? Mert állítom,hogy a magyarok 40%ának lövése sincs,hogy mire jó ez az egész, és még rengeteg ember is csak annyit tud,hogy Jézussal volt valami... (lásd: közvélemény kutatások ünnepek előtt)

3. én tudom miért van halloween és nem a sexshopból veszem a ruhámat :)

4. A karácsonyt ünnepelők,járnak templomba? :) voltak már éjféli misén?

2012. okt. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Kedves utolsó.

A karácsony nem feltétlenül vallásos ünnep,nem véletlenül nevezik a szeretet ünnepének is. Már a kereszténység elterjedése előtt is tartottak hasonló ünnepeket a téli napforduló alkalmából.

2012. okt. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
58%
pénz...így van miért újabb hülyeségeket rátuszkolni a vásárlókra..
2012. okt. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
3%
Szeretet ünnepe. Na ne röhögtess :D
2012. okt. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
97%
Az ünnep olyan,amilyenné mi tesszük. Nekem és a családomnak ez a szeretet ünnepe. Ha neked nem az,hát nem az. Csak összekeverted a dolgokat,mert a karácsony ünneplését összekapcsoltad a templomba járással. A két dolog nem függ össze. De bocs hogy beleszóltam....
2012. okt. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
22%
Akkor meg ne karácsonynak hívd,ha nem azt ünnepled :)
2012. okt. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%

A kérdésben nem szerepel sem karácsony, sem templomba járás. Nem tudom mennyire segíti a kérdezőt ez a vita. De ha már… kedves előttem író: Ha te templomba járó keresztény ember vagy, akkor nem illene elnéző mosollyal gondolnod azokra, akik karácsonykor nem Jézus születését ünnepelik? A te hited mennyiben rendül meg ettől? Vagy miért tekintesz rá úgy mint istenkáromló cselekedetre, s miért nem gyakorolod a türelmesség erényét? Vagy csak beszól, mert az jó?


Írtam, van hasonló magyar népszokás is, az is le lett húzva. Akkor mi a helyes felelet a kérdésre?

2012. okt. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!