Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Elolvasnátok a pohárköszöntőme...

Elolvasnátok a pohárköszöntőmet amit a nővéremnek írtam és véleményeznétek?

Figyelt kérdés

POHÁRKÖSZÖNTŐ


Szeretettel köszöntöm a menyasszonyt, a vőlegényt, a szülőket, nagyszülőket, barátokat, munka¬társakat, mindenkit, akik eljöttek erre a csodás alkalomra. A nővérem felvetette az ötletet, hogy mi lenne, ha beszédet mondanék az esküvőn. Bevallom nagyon megijedtem az egésztől, de ugyanakkor elmondhatatlanul jól is esett ez a kérés. Rengeteget gondolkodtam rajta, hogy vajon ilyenkor mit is kell mondani, milyen frappáns beszédet kell tartani.

Kedves Niki! Már lassan 17 éve, hogy a nővérem vagy. Mikor pici baba voltam, anya azt mondta, hogy rengeteget foglalkoztál velem, mindig játszani akartál, megetetni, vagy csak úgy kivenni a kiságyamból és velem lenni. Ezekre sajnos én már nem emlékszem, hisz nagyon kicsi voltam. Ahogy telt az idő, és szépen lassan elkezdtünk felnőni, belőled, gyermekből kamasz lett, én pedig csecsemőből gyermekké cseperedtem. Egyre többször volt, hogy nem értettünk egyet, és ilyenkor vagy Te, vagy én (de egyikünk biztos) besértődött a másikra. De mindig volt valami, amiért kibékültünk. Vagy azért, mert olyan történt egyikünkkel, amit muszáj volt megosztani egymással, vagy azért, mert már hiányzott a másik társasága. Nagyon ragaszkodtam Hozzád, mindennél jobban szerettelek (és a mai napig szeretlek is) ezt láttad Te is. És biztos vagyok benne, hogy az érzés kölcsönös volt, noha sokszor nem mutattad ki. Később átvettem a kamasz szerepét, Te pedig lassacskán érett nő lettél. Egyetemre mentél, egyre kevesebbet találkoztunk, és talán ekkor kezdett a kapcsolatunk mélyebb lenni. Ma már dolgozol, és el is költöztél otthonról, de csaknem minden nap beszélünk telefonon, ami tényleg nagyon sokat jelent nekem. Rengeteg mindent köszönhetek Neked! Például, hogy azzá váltam, aki most vagyok. Megbocsátottad a baklövéseimet, a gúnyolódásaimat, mindent, amivel megbántottalak régebben. Tisztellek azért, aki vagy, mert ritka az ilyen odaadó, aggódó, jószívű, szeretetreméltó nő, mint Te. Köszönöm, hogy mindig itt vagy nekem Tesó, ha szükségem van rád!


Kedves Zoli! Szólíthatnálak akár második testvéremnek, hisz már úgy tekintek Rád, mint az én egyetlen bátyámra, aki vigyáz rám bármi is legyen. Nagyon régóta ismerlek, mondhatni, hogy a fél életem óta, bár eléggé furán hangzik, de ez az igazság. Körülbelül 8 éves lehettem, mikor először találkoztunk, ma pedig már majdnem 17. Egész fiatal voltál, amikor először eljöttél nálunk, nagyon meg voltál szeppenve, de gyorsan feloldódtál az új környezetben. Mindenki hamar befogadott Téged a kis családunkba, bár ezen nem csodálkozom, mert jó ember vagy, aki szeretetre méltó, humoros és nem utolsósorban megértő! Jobb férjet már álmodni se tudna Niki. Neked is köszönöm szépen, hogy Te is próbáltál a jó útra téríteni, ha rossz fát tettem a tűzre. Köszönöm Neked a megértő szavakat, a jó tanácsokat, azt, hogyha magam alatt voltam akár egy szóval felvidítottál, hogy türelmes voltál velem és még sorolhatnám!


Soha sem gondoltam volna, hogy olyan hamar meglehet találni a szerelmet, mint ahogy Ti tettétek. Hiszen még csak 15 vagy 16 évesek lehettetek, amikor elkezdtetek járni. Osztálytársak voltatok középiskolában, egyetemen pedig ugyanazt a szakot választottátok, csak azért, hogy együtt maradhassatok. És Ti egyetem után is együtt maradtatok a mai napig, ami ide s tova 9 éve. Nagyon irigyellek mindkettőtöket, hogy ilyen szerencsések voltatok. Annyi mindenen mentetek keresztül együtt, ott voltatok a másiknak bármi történt, és hosszabb távollét után is ugyanúgy (vagy még jobban) szerettétek egymást. Emlékeztek arra, amikor Zoli nálunk aludt, és anyáék ágyán letámadtatok és csak csikoltatok? Vagy amikor együtt mentünk strandra? Vagy arra mondjuk, amikor agymosást tartottatok nekem? Igen, én még erre is örömmel tekintek vissza, mert azoknak a megdorgálásoknak köszönhetően vagyok az, aki. Biztos vagyok benne, hogy remek szülők lesztek, és gyönyörű gyerekeitek lesznek. Köszönök még egyszer mindent!


Boldogságban, szeretetben, egészségben gazdag házasságot szeretnék nektek kívánni!



Niki és Zoli tiszteletére!



(körülbelül fél óra alatt hoztam össze ezt a kis szöveget!)



2013. jún. 21. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb a felét kapásból le kellene vágni, így nem hogy elalszanak a vendégek, de még fel is ébrednek mire a végére érsz.


Amúgy meg végig rólad szól. Ez nem a te napod...

2013. jún. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a jóindulatú szavakat!
2013. jún. 21. 10:44
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam el, mert felesleges. Inkább jöjjenek maguktól az őszinte szavak, ne a mesterségesen kigondolt, az illetőről alig szóló ömlengés. Az pedig külön gáz, ha a kis papírosból olvasod fel az egészet, vagy ha csak bemagolod előre.
2013. jún. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Valoban borzasztoan hosszu es nem a parrol, hanem rólad szol
2013. jún. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nagyon ügyes vagy! De szerencsésebb lenne róluk írni, úgy, hogy magadat kihagyod. És elég rövidebben is, pár szót róluk, hogy mikor megszülettek milyenek voltak (kérdezd meg az anyukákat), mi volt a legnagyobb rosszalkodásuk, a legkedvesebb aranyköpésük, aztán mi érdekelte őket, hobbik, és hogyan ismerkedtek össze, jó tulajdonságiak néháyn szóban. Hogy történt a leánykérés, és a végén jókívánság és a gyönyörű gyerekeik megemlítése.
2013. jún. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ügyes vagy, de ez túl hosszú így. Még a fele is sok. Írj többet a nővéredről, és kevesebbet magadról. Persze valamennyi azért maradhat a kettőtök kapcsolatáról benne, de nem ennyi.
2013. jún. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon irigyellek mindkettőtöket, hogy ilyen szerencsések voltatok"

Ezt semmiképp... egyrészt nem emlegetünk irigységet a testvérünk esküvőjén, másrészt degradálo a kapcsolatukra a "szerencsések voltatok" szófordulat. 9 éves kapcsolat mögött annyi munka, annyi tudatos odafigyelés, annyi kompromisszum van... semmi szerencse, ők egymást választották.


A többi... túl hosszú, meg hát tényleg nem a legszerencsésebb magadról annyit beszélni, hiszen őket köszöntöd. Olyan emlékeket idézz fel, ami kettejükről szól, maximum a végét elviccelheted valami olyasmivel, hogy ki kell tartaniuk egymás mellett, mert számodra az ő meseszép kapcsolatuk a követendő példa, vagy valami ilyesmi. Csak ügyesen.

2013. jún. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. Rövid verziót írj, mert elég unalmassá vált, és unni fogják- (jó magam végig sem olvastam)

2. Ha pohár köszöntőt akarsz írni a nővérednek akkor róla írj, és ne magadról. Ami le van írva az mind csak te rólad szól..

3. A "nyálas" szöveget szerintem hanyagold ( Kedves Zoli! Szólíthatnálak akár második testvéremnek,) eléggé nevetséges még akkor is ha tényleg jóba vagy a sógorral..

2013. jún. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 belbolyhocska válasza:
A nővérem esküvője tavaly volt, fogalmam se volt, hogy a mindenlében kanál anyósa pohárköszöntőzni akar... Nem kell mondanom, hogy nem voltam már szomjas. Utoljára engem hívtak oda, és annyit tudtam kinyögni, hogy örülök, hogy a Te húgod lehetek. Azt tudni kell, hogy nővérem nem szokott sírni, akkor bőgött, mintahogy kb. mindenki. Tudom, hogy róluk kell valami szépet mondani, de egyszerűen nem jött ki más. Ennyit semmiképp se mondj el, max fele ennyit. Nem baj, ha a kis gyerek csínyekből beleszősz. De a nagyja az ő történetük legyen, a te szemeddel, hogy hogyan láttad az évek során őket. :)
2013. jún. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!