Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Élő virágot szeretnék a...

Élő virágot szeretnék a hajamba sz esküvőmön! De milyet?

Figyelt kérdés
Nemsokára lagzi,és élő virágot szeretnék de nem tudom melyik birja ki legtovább viz nélkül!tapasztalat valakinek!

2013. júl. 23. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Astromelia - víz nélkül is nagyon sokáig bírja, biztos, hogy nem fog elhervadni reggelig sem, ha friss. Nagyon sokféle színben is van.

Krizantém (bacardi) - szintén tartós, és víz nélkül is jól bírja.

Szegfű, bokros szegfű - a kertit nem ajánlom, de ha külföldi, akkor sokáig fog tartani.

Gypsophilla (fátyolvirág) - nem egy nagy virágból áll, hanem sok pici fehér, de nagyon jól mutat hajban. Ha 24 óránál tovább tartod víz nélkül, kiszárad, de reggelig biztosan állni fog.

Orchidea (csónak) - víz nélkül is szép marad, tartós, és a meleget is viszonylag jól bírja (trópusi)

Orchidea (pillangó) - neki szükséges lehet egy kevés víz, hogy reggelig is szép maradjon.

Frézia - szintén sokan kedvelik. Annyira nem tartós, mint pl az astromelia vagy a krizi, de kibírja.

Liziantusz - a lizinél sose tudni. Tartósnak tartós, de közvetlenül a virága alatt elég gyenge a szára, és ha nincs jól kitámasztva, elhajlik, lekókad. Ha van, ami megfogja, jól van rögzítve, szép lesz, de hajlamos elkókadni.

Ezeket szokták a leggyakrabban. Persze attól is függ, hogy mi lesz a csokrodban. Milyen csokrod lesz?

Amit semmiképpen se ajánlok, az a rózsa! A legtöbben még most is ehez ragaszkodnak, pedig a fent említettek valamelyike is van olyan szép, mint a rózsa. A rózsa biztos, hogy nem fog állni néhány óránál tovább, még vízen se, nemhogy víz nélkül, ebben a melegben. Vannak kifejezetten hajba való fiolák, amiben vízben tudják tartani a virágot a hajba, de eléggé kényelmetlen. Kemény műanyag. Még ha a fodrász ügyesen is rakja bele a hajadba, néhány óra múlva biztosan törni fog, később pedig a fejed is megfájdul, hogy nyomja, szóval én nem ajánlom.

Van még egy opció, vizes oázist kötnek a virág végére, és egy speciális szalaggal leszigetelik, hogy ne eresszen. Erről megérdeklődhetsz a virágkötődnél. A rózsa ezzel se fogja bírni, a többinek pedig anélkül is kell, de ha biztosabbra akarsz menni, kérheted. Ez nem fogja nyomni a fejed.

Remélem tudtam segíteni! :)

Egy virágkötő.

2013. júl. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi ,nagyon sokat segitettél :) :)
2013. júl. 23. 22:31
 3/4 anonim válasza:
Nekem rózsa lesz a csokrom,igy talán a hajamban is ugyan olyan lesz ,mert szerintem nem menne külőnböző virág egymáshoz
2013. júl. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fátyolvirágot attól tehetsz bele, ha lesz a csokrodban. Ez általában csak kiegészítő virág, a virágok közt van elszórva, mindenhez megy.

Amúgy kérdező, neked milyen csokrod lesz?

2013. júl. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!