Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mennyibe kerülne így a szalaga...

Sinead kérdése:

Mennyibe kerülne így a szalagavatóra a lány ruhája?

Figyelt kérdés

Üdv! Február körül lesz a szalagavatóm, és felmerült a "probléma", hogy párt kellene választani. Nem vagyok egy csajozógép sem pedig ronda, egy kicsit visszafogottabb, csendesebb vagyok, mint a mai fiatalok. Volna egy lány, még talán esély is van, hogy táncolna velem, csak az anyagiak zavarnak. A lány most tizedik osztályba jár. Gondolom a szülei nem számolnak azzal, hogy a lányuk kétszer táncolna, és nem is akarnak kétszer fizetni. Mennyibe kerülne a lány ruhája, ha egy ilyesmiről lenne szó( [link] A ruha mindenkinek egységes(maximum osztályonként változhat), nincs olyan, hogy máshonnan, másmilyenben táncol akárki is. Nem szeretném sem az én szüleimre(futná rá, de nem szeretem a problémákat), sem pedig az ő szüleire terhelni a gondokat. Van egy kis megtakarított pénzem, gondoltam majd én kifizetném. Ameddig semmi biztosat nem tudok, nem szeretnék kombinálni. Ha pedig többe kerülne az a ruha, mint az elképzelésem, vagy netalántán nem jönne el velem a lány, akkor se dől össze a világ, hiszen nem muszáj táncolni.

Köszönöm a válaszokat!

17F


2013. szept. 8. 22:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem nyitja meg a linket. Amúgy én körülnéznék a Boglárka szalonban, 450 ruha közül lehet választani és nappali tagozatos diákkal 20.000 hufért lehet kölcsönözni.
2013. szept. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Te fizeted a lány ruháját? Mióta? Nálunk mindenki saját magának fizette. Ha nem akar fizetni, nem táncol, ennyi.
2013. szept. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Elnézést, a zárójelet és a kérdőjelet is belevette a hiperhivatkozásba. Itt a jó link: missara.hu/images/missara027.jpg
2013. szept. 8. 22:10
 4/18 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de nekem 6 éve volt 12 ezer a ruhám, úgy hogy a legegyszerűbb volt. Azóta bőven drágultak.
2013. szept. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
#2 Senki se (vagy maximum az elit réteg) képes kifizetni a gyerekének többször (még olyat is láttam, hogy egyszer se) a ruhát, a tánctanárt, és a többi fel nem merülő költséget..
2013. szept. 8. 22:13
 6/18 anonim ***** válasza:
40%
Felesleges a szalagavatóra pénzt kidobni, az csak parádé. Gyűjts inkább a továbbtanulásodra, többre mész.
2013. szept. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztó ez a szalagavató tánc, és a ruha hozzá. Nálunk két ruhát csináltattak és 60000 Forint volt egy ruha. Volt 8 lány, aki nem engedhette meg magának. Nem is vettek részt a szalagavatón. Nekem anyuék megvették, de mondtam nekik, hogy én sem megyek el, mert a két legjobb barátnőm sem lesz ott. Nem mentem el és meghívtam hozzánk egy kis kerti partira a lányokat. Nagyon jól éreztük magunkat. Rengeteget dumcsiztunk az elmúlt évekről. Az egyik lány barátja is az osztályunkba járt, ő is hozzánk jött.

Így tízen nem voltunk ott. Anyu nagyon jól viselte a bulit, bár amikor elmentek, elsírta magát, hogy nagyon szeretett volna látni a szalagavatón.

Azért borzasztó, hogy ekkora költségekbe verik a családokat egy egy iskolai rendezvénnyel. Nekem szívszorító élmény volt megélni, hogy a barátnőim nem lehetnek ott.

Azután kaptam hideget, meleget még az ofőtől is. Tőle egyedül nem vártam volna el.

2013. szept. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%

Nővéreméknél az fizetett, aki az osztályba járt. Mivel több volt a lány az osztályban, és külsős fiúkat kellett hívni (alsóbb évfolyamokból és máshonnan), többnyire a lányok fizették a fiúk kiadásait is.

Nővérem ruhája valami 18-22 000 volt, kölcsönözve. Kérdés, hogy a tánctanulás mennyibe kerül, mert van, ahol megoldják belsőssel (tornatanár tud táncolni, stb).

2013. szept. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Na, én például azért nem táncolhattam a szalagavatómon, mert még a kölcsönkért fiúkkal is kevesen voltak. Így szépen a galériáról néztem, ahogy a szerencsés osztálytársaim táncolnak. De, így nem is került semmibe.
2013. szept. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Az írod, hogy egységes a ruha, szóval az osztályodban minden lány egyformában fog táncolni. Valószínűleg így csoportos kedvezményt kaptak a szalonban, ahonnan bérlik a ruhát. Tőlük kellene megkérdezned, hogy mennyi így a kölcsönzés, vagy a szalonnál telefonon megérdeklődni. Csoportos kedvezménnyel már 10-12 ezer forintért is szoktak ruhát bérelni. Az egyedi bérlés kerül többe, az nagyjából 18-tól kezdődik, a határ pedig a csillagos ég.
2013. szept. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!