Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Ti mit szolnátok ha ez történn...

Ti mit szolnátok ha ez történne veletek helloweenkor? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Két 11 éves lány(viccesen beöltözve)becsönget.Boldog helloweent kívánnak.Elmondanak wgy vicces helloweeni verset utánna csokit /cukrot kérnek majd adnak egy saját készítésű kis akándékot adnak

2013. okt. 9. 22:32
1 2
 1/14 anonim válasza:
Ez az Amcsiknál szokás, nálunk egy kicsit furán hatna. :) Ezt a halloween-i szokást még nem vettük át. Majd a gyerekeinknél lesz ez szokás, talán. Szerintem nem fognak az emberek cukorkát tartani otthon, szóval max ezzel tudtok koppanni, de elkezdhetitek terjeszteni ezt a hagyományt ;) Sok sikert, majd írjátok meg, hogy hogy sikerült :)
2013. okt. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Oké majd megírom

De te mit csinálnál?

Adnál vmit vagy elküldenél a francba?

2013. okt. 9. 22:51
 3/14 Shai-Hulud ***** válasza:
51%

Édes aranyos kislányka, ha még ötször megkérdezed, akkor is ezeket a válaszokat fogod kapni. Elsősorban azt, hogy a Halloween amerikai ünnep, nem magyar, még csak nem is európai. Itt Magyarországon a Halottak Napja egészen más hagyományokhoz kötődik.


Nagy valószínűséggel ha vidámkodva becsöngettek idegenekhez, azok el fognak zavarni titeket, mert számukra ez tiszteletlenséget jelent, mert megzavarjátok őket a saját szertartásaikban, emlékezéseikben.


Vegyétek már észre, hogy nem Amerikában vagytok. Egyébként sem kell ész nélkül majmolni mindent, ami amerikai. Nekünk más szokásaink, más kultúránk, és más ünnepeink vannak.


Tessék ezt tiszteletben tartani.

2013. okt. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Én Angliában élek, itt szokás hogy a gyerekek beöltöznek, és cukorkáért kopognak. De van egy íratlan aranyszabály.

CSAK oda kopoghatnak be ahol a bejárati ajtó díszítve van halloween figurákkal, képekkel, vicces kopogtatóval stb.

Ha a bejárati ajtón nincs semmi ami halloweenra mutatna, akkor oda TILOS bekopogni. Akkor az ott élők nem tartják ezt a szokást, és úgysem nyitnak ajtót. Nos mi 6 éve élünk kint, és nem tartjuk ezt a szokást. Nem díszítem az ajtómat, így nem is kopognak be.


Ha otthon élnék, és becsöngetnének a jelmezes kölykök vagy simán hagynám kopogni őket, nem nyitnék ajtót, vagy ha rossz kedvemben találnak akkor kinyitnám, de rövid időn belül elmagyaráznám, hogy mik a szabályok.

Ha valaki át akar venni egy idétlen szokást akkor annak szabályait is vegye át..

Egy szóval: nem adnék édességet, és nem mosolyognék

2013. okt. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Utolsó konizó:

Én úgy gondoltam higy csak ida ahol kivan rakva a töklámpás vagy egyéb halloweeni dolog

2013. okt. 9. 23:59
 6/14 anonim ***** válasza:
9%
Becsengetne? Mikor? Ha addig amíg nem alszok meghallgatnám őket, majd elmagyaráznám, hogy a nap nem erről szól. Ha álomból költenének fel, akkor édesen és aranyosan 11 cifra szóval elküldeném őket az édesanyjuk szoknyája mellé, ahol lenne a helyük éjszaka.
2013. okt. 10. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

Aranyosnak tartanám, szerintem ez jópofa hagyomány.

Csak épp nálam nem szokott itthon lenni semmi, amit tudnék adni. :S

De, ha tudnám előre, készülnék. :)

2013. okt. 10. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én adnék csokit (többnyire van itthon valami). De csak azért hogy ne másszak bele a kislányok lelki világába. :)


Nem értek egyet az ilyen "hagyományokkal". Más ország, más szokások. A valentin napot sem fogom Soha tartani ahogy a haloween-t sem. Vannak nekünk nagyon szép hagyományaink. Inkább arra kellene nagyobb hangsúlyt fektetni.

2013. okt. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%

Én jobb oldali magyarként is abszolút pártolom a Halloweent. Aki nem örül bármilyen bohókás, vicces dolognak valami hagyományra hivatkozva, szürke, unalmas ember lehet.

Mindig szépen feldíszítem a házat, és ha nálam csöngetnétek, kapnátok is valamit, szoktam készülni.

2013. okt. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hoznám a gázpisztolyt és kihívnám a rendőrséget.
2013. okt. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!