Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Titeket nem zavar ez a túlzott...

Titeket nem zavar ez a túlzott Halloween majmolás?

Figyelt kérdés

Eredetileg itt nálunk arról szólt hogy kimentünk a temetőbe, koszorút/virágot tettünk a szeretteink sírjára, és pár percig némán megemlékeztünk róluk. Minek nyomatják ezt az amerikai dolot? Farsangon kell beöltözni, és húsvétkor meg édességet kapni. Miért kell a csapból is ennek folynia?

Nektek mi a véleményetek?



2013. okt. 21. 23:42
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
100%
Mi minden évben megtartjuk a Halloween-t. Mi egyfajta "ünnepeljük meg, hogy még élünk, majd másnap emlékezzünk azokra akik már nincsenek köztünk" hozzáállással szoktunk aznap bulizni, még ha az eredeti mondanivalója nem is feltétlenül ez. Azért folyik a csapból is ez, mert ez egy klassz ünnep. Szerintem senkinek semmi köze hozzá amúgy, hogy ki mit ünnepel meg. Farsangkor is beöltözhetsz, senki nem tiltja meg, de ünnepelheted akár a Sávuot -ot is, nincs megkötve, hogy mi az amit ünnepelhetsz.
2013. okt. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Addig amíg nem az én pénzem bánja, amíg nem kopognak cukorkáért, nem igazán érdekel hogy ki az aki temetőbe megy, és ki az aki bulit csinál.. Én nem tartom a halloweent, és a gyerekeimet is megkértem, hogy pár évig ne jöjjenek a buli rendezéssel..Az ok: 2 éve halt meg a testvérem, a 2 kis unokahúgom )testvérem lányai) és a sógorom. Még nagyon friss a fájdalom..
2013. okt. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
77%
Engem az zavar, hogy vannak olyan lemaradott emberek, mint te, és nincs jobb dolguk, mint azzal foglalkozni, hogy más mit csinál!
2013. okt. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
20%
Szerintem is szánalmas a magyarországi halloweenezés.:)
2013. okt. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
7%
Magyar vagyok, Magyarországon élek. Nem Halloween-ezek. Nem nekem való, ez csak az angolszász országok majmolására jó.
2013. okt. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
Minden évben megtartom és számomra ez egy nagyon fontos ünnep! Majmolás? Ha nem tetszik, akkor ne csináld kedves kérdező!!!
2013. okt. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Nekünk úgy kéne:

Hello Wien!

Azért mert novemberbe Wien-t befoglaltuk valmikor, vagy mi egyszer mondta a töri tanárom.

2013. okt. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
Nem zavar, kezdjük ott, hogy a kettő nem üti egymást. Ez egy ilyen mainstream téma lett, hogy fikázni kell a halloweent, pedig szerintem hülyeség, miért ne vehetnénk át szokásokat/ötleteket/kajákat/stb... másoktól, csak azért, mert azt ők találták ki?!
2013. okt. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
100%
ez a legjobb ünnep
2013. okt. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 harleynagyi válasza:
A halloween ősi kelta hagyományokból kialakult ünnep, amit elsősorban az angolszász országokban tartanak meg október 31. éjszakáján, bár mára már az egész világon elterjedt,,,,,,,,,,,,Magyarországon a Halloween ünnep a 2000-es évek elején kezdett elterjedni, rekvizitumai főleg a gyermekek és egyetemisták körében népszerűek, de nem jelentek még meg jelmezes gyerekek az utcákon édességet kunyerálva. Mára a jelmezkölcsönzők számára kiemelkedő forgalmat jelent az esemény magyarországi változata [14], bár megjelenését bőven éri kritika is. A mára már elüzletiesedett, hagyományos angolszász protestáns ünnep, alapvetően amerikai filmekből [15]és képregényekből vált ismertté Magyarországon. Sokan valódi hagyományok és előzmények nélküli divatnak és magyar közegben idegennek tartják.[16]
2013. okt. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!