Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Csokit vagy csalunk? Nálunk...

Csokit vagy csalunk? Nálunk Magyarországon? Miért?

Figyelt kérdés
Az amerikai "Csokit vagy csalunk" mintájára járják az ovis gyerekek a környéket nemsokára. Miért? Nincs elég magyar ünnep? Semmi bajom a gyerekekkel, magam is anya vagyok, szórakozás, stb. De kiakaszt, hogy fogalmuk nincs mit ünneplünk magyar ünnepekkor, de behozzuk ezeket a külföldi hülyeségeket. Én úgy gondolom Magyarországon a Mindenszentek szomorú ünnep, nem bulizás időszaka. Ezt minden korban illik felfogni és megtanulni, még ha valaki nem is tartja a tradíciókat, akkor is. Ez olyan, mint mondjuk az Aradi vértanúkra emlékezve bulit szervezni. Mi ez az őrület? Jövőre már Hálaadás is lesz??? Az eszem megáll!
2013. okt. 29. 17:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Nyilván nem kellene minden külföldi szokást átvenni, de azért nem ekkora ügy ez. Én azt mondom, ennél nagyobb problémád sose legyen.
2013. okt. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Mert a magyar szereti majmolni Amerikát, ennyi.....
2013. okt. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%

Honnan tudod, hogy ezt fogják csinálni? Hozzánk még soha egyetlen gyerek se csengetett be ilyen hülyeséggel.

Bár igazad van, nem kéne minden idióta amerikai szokást átvenni. De ismétlem, nálunk (Pest környéke) ez egyáltalán nem szokás szerencsére.

2013. okt. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Kiírták a lépcsőház ajtajára, hogy mikor jönnek majd a gyerekek, hogy tudjunk készülni rá. Innen tudom. Tényleg nem tragédia, csak szerintem rossz irányba haladunk. Eddig volt Valentin nap, most meg ez... még mit veszünk át? A Mikulás fogja hozni az ajándékot karácsony első napjának reggelén és Hálaadásra pulykázunk? Az unokáim tudni fogják, mi az a Mindenszentek? A kamaszok témakörben arról beszélgetnek a fiatalok, ki hova megy bulizni Halloween-ra! A tizenévesek sem tartják már a szokást, hogy emlékeznek elhunyt nagyszüleikre, dédszüleikre, nem gyújtanak gyertyát, stb. hanem elmennek lerészegedni jó szokás szerint? Egyel több alkalom "bulizni"??? Én szeretem a hagyományokat, szerintem szépek az ünnepek, akár vidám, akár szomorú. Nem mondom, hogy egész nap sírdogálni kell, de azért ez kemény, hogy bulizunk, amikor azokra emlékezünk, akik már nincsenek velünk. Ráadásul most akkor vegyek csokit az ovisoknak a boltan, és osszam, ha csengetnek?? Komolyan képzavar, hogy akkor most hol is élünk?
2013. okt. 29. 17:17
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell ajtót nyitni. Ennyi.
2013. okt. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%

3. vagyok.


Szerintem a tinik soha nem gyújtottak gyertyát halottak napján. :) Viszont nem kötelező csokit venned az ovisoknak, én se vennék. Ha kicsik jönnének, nem nyitnék nekik ajtót, ha kicsit nagyobbak, lehet, hogy tennék valami pikírt megjegyzést a hülyeségükre. Nekem is komoly fenntartásaim vannak ugyanis az egész Haloweennel kapcsolatban.

2013. okt. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
97%
Azért, mert tele vagyunk búvalbaxott ünnepekkel és egy búvalbaxott nép vagyunk. Nem gondolod, hogyha vidámak lennénk, akkor sokkal jobb lenne az élet? Mert máshol elég jól működik a dolog. Arról nem is beszélve, hogy azok a halottak, akik miatt szomorú vagy kötve hiszem, hogy boldogak lennének a tudattól, hogy a szeretteik miattuk szenvednek. Azzal nem tiszteled meg őket, ha olyat csinálsz amit ők soha nem akartak volna látni tőled!
2013. okt. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igen, sok a szomorú ünnep. De ahogy "kitaláltuk" magunknak a Nemzeti vágtát, úgy ki lehet találni számtalan más ünnepelni való dolgot, magyar szokás szerintieket, ahol lehet szórakozni, táncolni, inni, vidámkodni. Ettől még nem kell csillagos lobogót eregetni és majmolni az amerikai filmeket. Azzal pedig nem értek egyet, hogy nem kell emlékezni. Tiniként is hiányzott a keresztanyám és most is fog, nem sokkal vagyok idősebb, 27 vagyok. Szerintem nem kell tagadni a szomorú ünnepeket, és nem kell mindenáron bulizni helyettük. A szeretteinkre való emlékeznés halottak napján meg alap. Legalábbis nekem. Az ovisokat sajnálom, hogy ilyen helyzetbe hozták az óvónők, úgy gondolom több eszük is lehetne ennél.
2013. okt. 29. 17:37
 9/17 flora08 válasza:
29%

Teljesen egyetértek veled, kedves kérdező. Számomra is felvet néhány kérdést a Halloween-dolog. Én óvónőként dolgozom, és eszembe nem jutna erre buzdítani a gyerekeket. Az itthoni óvodákban (legalábbis a miénkben) fontos a magyar hagyományok megőrzése és ápolása, ezért nekem teljesen idegen az, hogy olyan dolgokat veszünk át, aminek köze nincs a saját hagyományainkhoz. Ennyi erővel a szép dísztökök, őszi levelek és gyümölcsök helyett kidekorálhatnánk a csoportszobát boszorkányokkal, pókokkal, meg mindenféle ijesztő, oviba nem illő dologgal. Elhiszem, hogy nem azzal van gondod, hogy a gyerekek becsengetnek hozzátok, hanem azzal, hogy olyan ürüggyel teszik ezt, ami a saját kultúránktól teljesen idegen.


Másrészt: a Mindenszentek időszaka nálunk arról szól, hogy csendesen megemlékezünk az elhunyt szeretteinkről. Én is úgy gondolom, hogy egyáltalán nem való ilyenkor ez a beöltözés, meg csoki-kunyerálás. Lehet, hogy Amerikában így van, de az az ő dolguk. Magyarországon is megvan a jelmezbe öltözés időszaka, az pedig a farsang. Egy szó mint száz, nem "divat" már a saját hagyományainkat ápolni, van helyette Halloween, meg Valentin-nap.


De az is biztos, hogy nem kötelező ezekhez csatlakozni; ha valaki így érzi jól magát, hogy átvesz néhány szokást, akkor tegye azt. Emiatt nem szabad senkit elítélni, én is csak a véleményemet írtam le.

2013. okt. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
97%
Miért zavar az téged, hogy játszanak? Szerintem tök aranyos dolog. Hozzám jöhetnek.
2013. okt. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!