Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Budapesten mit lehet csinálni,...

Budapesten mit lehet csinálni, hova érdemes elmenni?

Figyelt kérdés
párommal 2 napot szeretnénk eltölteni, de nem nagyon tudjuk, hogy merre érdemes menni, főleg március 15-én, amikor alig vannak nyitva üzletek

2014. márc. 11. 12:06
 1/7 anonim válasza:
100%

Séta a Budai várnegyedben: Mátyás-templom, Halászbástya, Budavári Palota, régi utcák barokk stílusú házakkal, szép kilátás a városra. Esetleg siklóval fel a Clark Ádám tértől.


Múzeumok: pl. a palotában lévő Budapest Történeti Múzeum(Vármúzeum) elég jó, talán tavaly volt párommal, nekünk tetszett, lehet egy picit bolyongani is az alagsori részen, régi folyosókon, eldugott részeken, elég hangulatos. A Közlekedési Múzeumban régebben voltam, de azt hiszem is az is elég frankó.


Állatkert jó pár éve megújult, gyerekek nélkül is jó és érdekes, egy egész nap elmegy vele. Ez a Hősök teréhez van közel.


Fürdők gondolom nyitva lesznek, Széchenyi-fürdő, Rudas-fürdő stb.


Este be lehet ülni egy romkocsmába. :-)

2014. márc. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezeken kívül még a Normafa is nagyon szép hely. Felfelé lehet menni a fogaskerekűvel, lefelé meg a libegővel. 3-at egy csapásra :)
2014. márc. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyönyörű Budapest, szóval bőven válogathattok - főleg, ha jó idő lesz:

- Budai Vár

- Margitsziget

- Hősök tere

- Városmajor

- Libegőzés és Normafa

- Andrássy út-Deák Ferenc tér-Vörösmarty tér


És érdemes betérni a Szamosba és/vagy Gerbaud-ba, esetleg a Sugar Shop-ba (ezek mind nyitva lesznek!)


Rosszabb idő esetén ott van a Csodák Palotája, a rengeteg múzeum, cseppkőbarlang, a Tropicarium...

2014. márc. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, persze, a Liget az Állatkerttel meg a Cirkusszal... Ezeket kihagytam, pedig nagyon jó program az is! :)
2014. márc. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! ha lesz időnk mindent megnézünk : )
2014. márc. 11. 17:04
 6/7 anonim ***** válasza:

március 15-én sok múzeum ingyenes!

[link]

2014. márc. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kevesen szoktak odamenni, de a Bazilika kupolájából van a legjobb kilátás Pesten! Mindenképp ajánlom!
2014. márc. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!