Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » A végzős osztályok szalagavató...

A végzős osztályok szalagavatója pontosan miből áll? (gimnáziumi)

Figyelt kérdés
Szóval ha jól tudom lesz majd minden osztálynak a bemutatóműsora, tánca stb. Meg előtte beszédet mondd az igazgató, és később még keringő is lesz, amiben nem kell minden diáknak részt venni. Lesz olyan is, hogy nagy közös "szabadtánc"? Tehát pl. mindenki mindenkivel táncol, tanárok, szülők is táncolnak. Hány óráig szokott ez tartani kb. ?

2014. nov. 15. 22:25
 1/3 anonim válasza:
55%
Amikor nekem volt, akkor volt a "ballag már a véndiák.." és a többi dal és végigjártuk az egész iskolát, udvart. Utána volt a tornateremben vagy csarnokban az "ünnep", ahol az összes végzős osztály ott volt a család/barátok. Akkor van a tánc, pl. keringő. Nálunk csak azok táncoltak, akik akartak, nem volt kötelező. Utána a műsornak vége, az osztályterembe visszamentünk, majd az o.főnök elmondott még pár szót. Aztán a szülőktől elbúcsúztunk mert aznap volt a bankett is az ünnep után, ahol ugye volt kaja, pia, tánc... az összes végzős osztállyal tanárokkal. Bankettre szülők nem nagyon vannak meghívva. Ha jól emlékszem személyenként 1 embert lehetett hívni, ha valaki akarta, pl valakinek a fiúbartját, barátnőjét
2014. nov. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem inkább ballagásra hajaz amit az első mond. Illetve egy ballagással egybeöntött szalagavató. Ilyet még nem hallottam.. :)

A miénk a Thália színházban szokott lenni.

Nekünk minden évben ilyesmi a sorrend: bevonulunk a nézőtérre az első két-három sorba, az igazgató megnyitja a szalagavatót, beszél vagy 10 percig, aztán felmegyünk osztályonként a sínpadra, mindenkire egyesével salagot tűznek. elmegyünk öltözni, addig vagy vetítés van a kis-és nagykori fotóinkból, vagy valaki mondjuk énekel, aztán vannak a 11.-esek táncai, aztán a végzősök osztálytánca, aztán a palotás (aki szeretne az egész évfolyamból), aztán A-sok keringőznek, aztán B-sek és a végén összetánc, mindenki felmegy és mindenki azzal táncol, fotózkodik akivel akar.. :)



Nekem jövőhéten lesz, de sajnos a MOM kultúrális központban :(


17L

2014. nov. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Amit én írtam, az vidéken szokás, amit te írsz az akkor Pesten, de kb ugyanaz szerintem
2014. nov. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!