Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Párom öccsének lesz a szalagav...

Párom öccsének lesz a szalagavatója, ilyenkor is illik ajándékot venni?

Figyelt kérdés

én a szalagavatóra nem kaptam semmit, meg a férjem se. Nálunk anyámék elvittek vacsorázni, meg a két nagymamámat, pároméknál semmi extra nem volt.


Nagyon nincs most miből ajándékot vennünk (22évesek vagyunk, csak a férjem dolgozik, én most diplomáztam), de ha szokás, akkor valahogy teremtek rá pénzt.

Vagy csak ballagásra szoktak?

ha szoktak ilyenkor is, akkor mit, milyen értékben?


Nekem február elején lesz a diplomaosztóm, akkor is meghívják majd anyámék vacsizni egyet a közelebbi rokonokat, párom szüleit is. Nem akarom, hogy esetleg ez miatt is hülyén jöjjön ki a helyzet, hogy mi viszünk, ők nem... szóval értitek...


vegyünk, ne vegyünk, mit vegyünk?


köszi


2013. jan. 10. 18:06
 1/8 anonim válasza:
100%
Szalagavatóra nem nagyon szokás ajándékozni. De ha szeretnél vihetsz neki pl. egy szál virágot vagy egy tábla csokoládét, ilyen kis apróságokat.
2013. jan. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nagyon szoktak ilyenkor bármit is adni. Nekem tavaly volt a szallagavatóm én a szüleimtől azt kaptam, hogy finanszíroztak mindent (ruha, tánctanár stb.)meg egy közös vacsi volt. A keresztanyámtól kaptam egy könyvet a kedvenc írómtól. Szerintem nem fontos ilyenkor az ajándékozás, az inkább ballagásnál van, de ha gondolod, akkor esetleg vegyetek neki könyvet. Vannak olyan könyvek, amik bölcsességekkel vannak tele, ezek általában nem is olyan drágák. Az alakalomhoz is illene, szerintem. :)
2013. jan. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, találtam is egy ilyen könyvet: Tatiosz: Az élet szép ajándék

De ezt akár a ballagására is adhatod :)

2013. jan. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

hát, neki a könyv nem lenne valami jó ajándék.. :D


de szerintem akkor most nem veszünk, az is pénz, hogy elmenjünk :S

majd ballagásra

2013. jan. 10. 18:19
 5/8 anonim válasza:
Szia. Nekem most volt szalagavatóm. És semmit sem kaptam, és nem is haragudtam meg ez miatt. Ballagáskor szokás ajándékot vinni.
2013. jan. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
52%
azért üres kézzel csak nem megy az ember főleg ha meghivják.. ilyesmit hogy virág/csoki/pia stb azért szoktak még a legegyszerübb vendéglátásba is vinni.legalábbis szoboszlón ez a szokás
2013. jan. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
esetleg valami jó bor emlékbe? de szerintem is inkább a ballagásra kell, szlagavatóra, csak a páromtól kaptam 1 szál rózsát...
2013. jan. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szalagavatóra nem szoktak ajándékot venni, majd a ballagásra :)
2013. jan. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!