Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Minden dátumot elfelejtek....

Minden dátumot elfelejtek. Anyának ma van a születésnapja, de ha nem mondják soha nem jutott volna eszembe. Más is van így?

Figyelt kérdés

Családban mindenki figyelmeztet engem, hogy ugye nem felejted el, hogy jövőhéten születésnap? Mondom dehogy, pedig ha nem szóltak volna, biztos nem jut eszembe.

Semmilyen évszámot nem tudok megjegyezni. A mai napig nem tudom mikor született anya, apa, papa, mama, de minden évben felírom csak nem marad a fejemben. Fogalmam sincs arról sem, mikor leszünk két éve együtt a barátnőmmel. Valaki jár még ebben a cipőben? :'( :'(



2015. júl. 1. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Írj be emlékeztetőt a telefonon a naptárba - egy évvel előre, vagy amikor eszedbe juttatják.
2015. júl. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Én is így vagyok az évszámokkal/dátumokkal.

Főleg akkor, amikor napra pontosan kellene tudni.

Csak néhány napig, vagy rosszabb esetben csak néhány óráig jegyzem meg.

De az egyéb össze-vissza számokkal ugyanígy vagyok pl.: xy ország lakossága,

kerülete, területe, stb.

Már-már lehet, hogy szednem kéne ez ellen valami gyógyszert.

Onnan tudnám, hogy hatásos a szer, hogy 2-3 nap múlva sem felejteném el

a megfelelő időpontban beszedni.



"A mai napig nem tudom mikor született anya, apa, papa, mama, de minden évben felírom csak nem marad a fejemben. Fogalmam sincs arról sem, mikor leszünk két éve együtt a barátnőmmel."


Én is pont ugyanígy vagyok vele. Mindig elhiszem, hogy most végre már sikerült megjegyeznem.

Aztán kiderül, hogy mégsem. Még jó, hogy nem divat már nálunk a nagy ünnepségek.

Az a baj, ha fel is írom ezeket a dátumokat valahova/valamibe,

akkor is tuti hogy nem jutok el odáig, hogy időben/idő előtt megnézzem.


Meg, ha valami számomra lényegtelen/érdektelen dologról van szó, amit talán

csak szökőévente hallok, azokkal is úgy vagyok, hogy ugyan benne marad az agyamban a jó válasz,

de nem mindig tudom előhívni. Ellenben, ha írnak pl. három lehetőséget,

akkor 99%-os pontossággal tudom, melyik a jó válasz azok közül.


És ha már számoknál tartunk, még szerencse, hogy az adóbevallásról nem esett szó.

2015. júl. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, én is így vagyok. Ezért írok mindenhova emlékeztetőt. A Microsoft Outlook-ot pl. be lehet úgy állítani, hogy X idővel (mondjuk három nappal, vagy ahogy neked jó) előbb értesítsen az eseményekről.

Sima, "régimódi" kézi naptárat is lehet vezetni, az én táskámban ilyen is mindig van.

Valamelyiket már csak észreveszem.

2015. júl. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is a falinaptárra szavaznék. Azon be lehet előre egy évre jelölni, és ha jó helyen van, állandóan látod.
2015. júl. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hóbemberrépaorral válasza:
Én is rendszeresen elfelejtem. Igazából hogyha nagyon elfelejtem akkor mindíg kivágom magam :DD Én úgy csinálom hogy felírom a falinaptárba, kicetlizem a falamra(nagy betűkkel szedve) vezetek ilyen zseb naptárt oda is felírom, és a telefonomba is beállítom a naptárban hogy riasszon aznap reggel. Az a lényeg olyan helyre írjad fel amit nagyon gyakran nézegetsz (pl.: nekem a zsebnaptáram.:) Nekem ezek segítettek, sok sikert!:)
2015. júl. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!