Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Német és angol nyelvet,...

MIKLÓS18 kérdése:

Német és angol nyelvet, kultúrát magasan ismerők! :Mi pontosan az Európa nyugati részén alkalmazott karácsonyi dekoráció, a Westhaler-fa? Kb. mekkora egy átlagos példány, és hol tudok venni eséllyel?

Figyelt kérdés
köszönöm előre is segítségüket!

2015. nov. 18. 21:44
 1/3 anonim válasza:

Én németekné élek, de ezt nem hallottam még, pedig igencsak követem a karácsonyi dolgokat.

Nálunk a sachsenből átvett Schwibbogenek mennek, északabbra pedig a julbaum. Ha westhalerre rákeresek nem dobott a gugli semmit.

2015. nov. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Több, mint 20 éve élek Németorsza´gban, eddig ezt a fogamlat nem hallottam.

A keresöben sem talál egyetlen találatot sem erre, illetve egy Westhaler nevü sportolót igen, de semmi karácsonyi vonatkozása sincs.


Írd meg, hogy honann szedted ez a nevet (link), akkor esetleg lehet valamit mondani hozzá!

2015. nov. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nincs ilyen fa, rosszul tudod te ezt.


Esetleg Wiesthal (település) környékéről ha árulnak karácsonyfát akkor az Wiesthaler fa lesz.

2015. nov. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!