Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mi legyen Haloweenkor?

Mi legyen Haloweenkor?

Figyelt kérdés

Ha rosszul írtam a nevét, bocsánat :D :)


Én inkább kinn szeretnék lenni, főleg este, de nem közös rendezvényeken vagy miegyében, hanem inkább a természetben, erdőben, főleg ahol átérezhetem ezt a tipikus ,,Haloweeni érzést''.

Mit ajánlanátok? :)



2016. okt. 22. 16:01
 1/5 anonim válasza:
2016. okt. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%
Menj ki a temetőbe és gyújts gyertyát a szeretteid sírjánál.
2016. okt. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kettes. Már ne is haragudj, de a halloween nem egyenlő a halottak napjával. A halloween október 31.-én van, a halottak napja pedig november 2.-án. Ja, és közte van még mindenszentek, azaz a megdicsőült egyház (azaz a mennybe jutottak) ünnepe 1.-én. Ez neked nem fontos, ha nem vagy hívő katolikus. Egyébként, csak úgy megsúgom, a halottak napján a sírokon virág és gyertya elhelyezése sem egy ősi magyar tradíció. A 19. században vettük át, osztrák hatásra, és nagyon sok magyar megtagadta ezt a szokást, mondván, hogy nem magyar ünnep, nem veszik át ezt a szokást. Mára mégis a kultúránkba ivódott. Talán a halloweennel is ez lesz. És ez egyáltalán nem baj. Szerintem jó dolog egy kicsit kiszakadni a hétköznapokból. Emellett persze fontos megőrízni a hagyományainkat (sajnos a húsvéti locsolkodás, karácsonyi kántálás is kihalófélben van), de az újat sem kell elutasítani. :)
2016. okt. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Faragj ki tököket, és vidd ki, rakj bele gyertyát. Vigyél ki egy kerti asztalt, megrakodva halloweeni kajákkal. Esetleg telefonról indíthatsz valami kísérteties zenét. Ha többen vagytok, csinálhatsz egy jó kis halloweeni éjszakai túrát az erdőben. Előzőleg tegyél ki "félelmetes" dolgokat, pl. Akassz fel egy régi játékbabát, egy darab sonkát beketchupozva, egy szintén ketchupos baltát, esetleg szervezz be egy ismerőst, aki valami extra horrorisztikus cuccban kiugrik egy bokorból. Te vezetnéd a népet, és csak nálad lehet zseblámpa. Amúgy kitalálhatsz valami keretmesét is hozzá. Ja és ne háborgassatok senkit, lakott területen ne hangoskodjatok,valamint öltözzetek melegen.
2016. okt. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vannak bérelhető házikók erdőben, vagy amellett, haverokkal, rokonokkal béreljetek ki egyet és töltsétek ott az estét. Lehetőleg olyan helyre menjetek, ahol van kijelölt tűzrakóhely, estére rakjatok tüzet és beszélgessetek, meséljetek rémtörténeteket. Mi négy éve ezt csináltuk, nagyon jól éreztük magunkat.
2019. szept. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!