Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Miért várják el az emberektől,...

Miért várják el az emberektől, hogy legyenek búskomorak október 31-november 2-ig? És akinek akkor van a születésnapja?

Figyelt kérdés
Félre ne értsetek, de nekem valahogy ez olyan képmutatásnak tűnik azok felől, akik évente csak akkor egyszer mennek el a temetőbe, és agresszívan támadnak mindenkire, aki október utolsó napján bulizni mer. Két barátomnak is akkor a születésnapja, az egyiknek ráadásul Halottak napján, miért ne tarthatna egy jó bulit, attól még nem tiszteletlen!
2016. okt. 23. 03:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem hallottam még ilyen esetről. Mondjuk nem a temetőben kéne részegen viháncolni :D
2016. okt. 23. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 piriiiii ***** válasza:
100%
Nem tudom, a mai napon (56-os forradalom ünnepe) van a kutyám születésnapja, 2 éves, fiatal és egészséges, életerős eb, tök boldog vagyok!!! :)
2016. okt. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
3%
A bulit meglehet tartani később is. Nem kell hergelni azokat, akik a szeretteikre emlékeznek ezen a napon.
2016. okt. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Senki nem várja el, hogy az emberek búskomorak legyenek.
2016. okt. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Senki sem várja el, hogy búskomorak legyenek az emberek.

Gondolom, nem a temetőben akarjátok tartani a szülinapi bulit :)

2016. okt. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
De igen, nagyon sokan elvárják. Lásd itt a halloweenes kérdéseknél. Feltesz valaki egy kérdést, erre a válasz: ilyenkor a temetőben kellene gyászolnod. Nem elég, hogy nem tudja a 3 nap különbségeit, és pontos dátumait, de még kötekedik is. Én úgy gondolom, nem csak halottak napján kell az elhunyt szeretteinkre gondolni, hanem az év minden napján. Persze, jó dolog ez a külön megemlékezés, de ettől még nem kell totális gyászba borulni, és sírni 3 napon keresztül.
2016. okt. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem, nem akarunk a temetőben bulizni.
2016. okt. 23. 15:21
 8/8 anonim ***** válasza:
95%

Nem kell búskomornak lenni. Én megyek a temetőbe a 4 napos hétvégén, szüleim, nagyszüleim sírjához. Nem csak ilyenkor megyek, hanem ilyekor IS. Viszek gyertyát, mécsest, koszorút és emlékezek.

Aztán utána felugrok az unokatestvéremhez,aki PONT halottak napján született és koccintunk az egészségére. És elugrom a barátnőmhöz, akinek szintén épp halottak napján van a szülinapja.

Nem gondolom, hogy bárkit is bántana, ha nem csak a halottakkal, de az élőkkel is foglalkozunk.

Azzal a hozzászólással pedig nagyon nem értek egyet, aki azt írta, tartsa meg a szülinapját később az, akinek ilyenkor van. Egyrészt nem tehet róla, másrészt miért tenné? Én se halasztom el a saját szülinapomat csak azért, mert épp karácsony van és áhítattal kell nézni a fenyőfát otthon. Igenis jönnek a barátaim olyankor, beszélgetünk, társasozunk, borozgatunk. Aki meg nem tud jönni a napján családi program miatt (mert igen, tudom hogy ilyen is van!), azzal máskor ünneplünk.

2016. okt. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!