Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » A szalagavatójára meghívott a...

A szalagavatójára meghívott a barátnőm. Kérdésem hogy mennyibe fog ez kerülni nekem? Belépő meg a bulikor a piát amit iszok is magamnak kell?

Figyelt kérdés

2017. jan. 10. 20:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát ha nem hívnak meg és lopni sem akarsz, akkor csak ki kellene fizetni, nem?
2017. jan. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

Még azok is maguknak fizetik a piájukat, akiket éppen szalagavatnak.

ha nem kaptál belépőt a barátnődtől, akkor bizony fizetned kell a belépőt is. ja, még ruhatári díj is lesz.

2017. jan. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A ruhatári díj általában 100 ft, de nálam evidens ha én hívok meg valakit én veszem a jegyét, amit fogyasztassz természetesen magadnak, sőt illendőségből a családot is meghívhatod.
2017. jan. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ez lesz az első ilyenem. Köszönöm a válaszokat
2017. jan. 10. 23:01
 5/13 anonim válasza:
20%
Szerinted ingyen osztogatják a piát az alkesz társaságnak? Gondolj már bele, az egyetemisták a legnagyobb alkesz társaság! Ez szerinted kinek érné meg??
2017. jan. 11. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem, ha valaki meghív, akkor úgy illik, hogy ő adja neked a belépőt.

Egyébként nálunk senki sem hívott külsőst, elbuliztunk együtt, aztán elmentünk egy szórakozóhelyre és oda már nyilván az jött, aki akart, mindenféle megkötés nélkül.

2017. jan. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Na ja, azt én sem értem, hogy a Kérdező miért lenne hivatalos az utána lévő buliba, de hát elképzelhető.. Alapeseten a szalagavatós meghívás csak az "ceremónia" részre szól, aztán szélnek eresztik a jónépet. Osztály vacsi, vagy átöltözés majd mindenki bulizik, ahogy akar, ha az osztály együtt szeretne akkor közösen bérelnek de zártkörű szokott lenni..
2017. jan. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én lány vagyok, és engem az exbarátom hívott el anno a szalagavatójára meg utána a bankettra. Mindent ő állt. A belépőt előre kellett megvenniük és úgy adta oda nekem, a bankett meg az iskolában volt és szintén előre kellett jelezniük, ki hány embert hív meg, mert úgy rendelték a kaját, úgyhogy az is előre egy fix összeg volt neki. Szóval ott helyben senki semmit nem fizetett. A buli is az iskolában volt, a diákoknak kellett vinniük kaját-piát, szóval azt is előre kellett rendezni. Na persze iskolafüggő, hallottam olyan iskolákról is, ahol szórakozóhelyet szokás bérelni, és ott ugye az előre fizetett bérleti díjon kívül még a fogyasztást is kell állni ott helyben. Legegyszerűbb a barátnődtől megkérdezni, hogy mire számíts.
2017. jan. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Akkor először is kérdezd meg barátnődet, hogy mennyibe kerül a jegy. Ha ő fizeti és nem te, legfeljebb azt mondja, semmibe. Ezen kívül van még egy ruhatári díj, az 100-200 ft között szokott lenni. Magán a szalagavatón piálni nagyon nem illik, amire maximum költeni lehet, az üdítő esetleg szendvics. Az helyszínen drága, 1 ásványvízre és mondjuk 2 szendvicsre akár 1000 forintot is rászámolhatsz, bár azért annyiból még maradni is kéne.

Ahol piálni szoktak az az after party, de az nem a szalagavató helyszínén van, hanem külső helyszínen. Viszont kérdezd meg a barátnődet hogy oda mehetsz-e, mert egyáltalán nem biztos, hogy külsősként beengednek. Ha mehetsz, kérdezd meg, hogy van-e költsége, mert előfordulhat, hogy bérelt járművel vitetik magukat a helyszínre, plusz lehet hogy kaját is rendelnek. Persze arra egyáltalán ne vegyél mérget hogy te külsősként ebből részesülhetsz, ezért kérdezz rá. Ha valami oknál fogva mégis mehetsz afterra, a piát magadnak kell állnod. Ennek költsége attól függ hogy mit és mennyit iszol, annyi pénzt számolj rá mint egy piálásra szoktál. De mint mondtam after partyn nem biztos hogy ott lehetsz, úgyhogy előbb kérdezz rá.

2017. jan. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
A 9. válaszoló jól mondja. :)
2017. jan. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!