Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Nagypenteken lesz az eskuvom...

Brigi27 kérdése:

Nagypenteken lesz az eskuvom es ezert az okbol sajnos templomi nem lehet! Kinek mi a velemenye errol?

Figyelt kérdés

2013. jan. 22. 00:05
 1/10 anonim válasza:
95%

Nagypentek meg benne van a nagybojti idoszakban. Ilyenkor nem csinalnak egyhazi eskuvot. Tartsd ket nappal kesobb, husvet hetfon es akkor mar lehet.

Vagy most van farsang. Tartsatok most meg a nagybojt elott.

2013. jan. 22. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
62%
Ez egy ilyen klub. Ha nem tetszik, lehet keresni más megoldást. Amúgy csodálom, hogy a szüleid vagy valaki a családból nem szólt erről. Tartsátok meg előtte egy héttel. Nagyböjt csak a katolikusoknál van, protestánsoknál összeadnak Nagypéntek után, szombaton is akár.
2013. jan. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!azert lesz nagypenteken,mert en es a parom nem magyarorszagon elunk es igy tudunk hazamenni szabadsagra!mi tudtuk hogy marc.29 iden nagypentek lesz.....a vicc az egeszben hogy mikor otthon voltunk es bejelentkeztunk a papnal,szepen be is irta a "nagykonyvbe"!annyit mondot ha mar megvan az hogy pontossan hany orakor lesz akkor hivjuk fel!Hat igy tetunk....szepen beirtuk a meghivokba,szetosztotuk erre felhivtam a papot es kozolte"hogy az nagypentek,es sziguruan tilos"na most erre mit mondjak????szolhatot volna akkor mikor bejeltekeztunk.....egyaltalan miert irta akkor be?most magyarazhatom a rokonaimnak hogy bocsi de a templomi sztorno!csak kikero es polgari lesz!pedig szerettem volna templomi eskuvot!
2013. jan. 23. 00:21
 4/10 anonim válasza:

Ha így alakultak a körülmények, sem kell az egyházi esküvőről lemondanotok. Egy későbbi időpontot megbeszélve is meglehet esküdni templomban.

Jobb később mint soha.

Sok Boldogságot Kívánok Nektek!

2013. jan. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Hááááát, nem is tudom hogy mondjam. Én sem vagyok szent, deee talán nagypénteken (sőt egész böjt ideje alatt) biztos nem csinálnám.

Nagypénteken tulajdonképen zenét sem kéne hallgatni, lényegében egész böjt alatt hanyagolnunk kéne a mulatságokat, mert ugye Krisztus miértünk szenvedett kínhalált, miértünk szállt szembe a rosszal, azzal a rosszal amelyik még ma is kísért bennünket, amelyikkel még ma is küzdenie kell. Mi pedig a böjt alatt szeretetünkkel, imádságunkkal erősítjük Krisztus kitartását! Tehát! Legalább a nagyhéti időszakban jó lenne elcsendesedni, imádkozni, elmélkedni, de semmikép sem esküvőt tartani.

Az az időpont még elég messze van ahhoz, hogy el tudjátok napolni. (nekünk is idén májusban lesz) Biztos, hogy mindenki megértené, sőt hiszem, hogy sokan örülnének is neki (ha most tiszteletből nem is mondják), hisz biztos vannak olyanok akik a nagyböjtöt, de FŐLEG a nagypénteket így élik meg ahogy fentebb írtam.

Ez persze rajtatok múlik, azon kell esetleg még elgondolkozzatok, hogy miért szeretnétek egyházi esküvőt. Ha csak azért, mert az hű de szép, meghitt vagy hű de romantikus, de mögötte semmi, semmi hit, akkor nyugodtan megtarthatjátok nagypénteken is.

Sok boldogságot!

2013. jan. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!sajnos ahogy irtam mi nem magyarorszagon elznk ezert nem lenne olyan 1x-ru elnapolni!en katolikus vagyok de nem gyakorlom a vallast ezert nemtudtam hogy nagypenteken nem lehet eskudni!
2013. jan. 30. 12:02
 7/10 anonim válasza:

Nagypénteken tényleg nem illik esküvőt rendezni.

Egyik ismerősöm 1 héttel korábban tartja az esküvöjét, őket a pap összeadja. DE kiszögezte, hogy a templom nem lesz kidíszítve az ünnepre való tekintettel.

A hagyományok alapján a nagyböjti szezonban feketével terítik le az oltárt, feszületeket és a kereszteket - legalábbis nálunk, vidéken.


A helyedben - már bocsánat, ha kioktató lennék - eszembe jutott volna, hogy márciusi esküvőd ne adj Isten már a böjti időszakban van, és mivel pénteken tartanátok, az lehet, hogy a Nagypéntek napján lenne?


Mivel a legtöbb vallásnál nagy ünnep e nap, tiszteletbe kell tartani a hagyományokat, főleg Nagypénteken.


Mégis azt javaslom, hogy próbáljátok meg előbbre tenni az esküvőtök időpontját, de akkor készüljetek fel lelkileg arra, hogy a templom nem lesz kidíszítve.

Sok boldogságot!

2013. febr. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nekunk is mondta a pap hogy osszead minket diszites es zene nelkul,mert tavaly mar beirt minket a "nagykonyve"es ugye mi be is irtuk a meghivoba!!!na mindegy templomi nem lesz vegulis majd maskor talan!mi ilyenkor tudjuk tartani az eskuvonket!!!nemhiszem hogy en vagyok az egyetlen akinek nagypenteken lesz az eskuvoje!
2013. febr. 25. 11:08
 9/10 Szabós Angela válasza:

Az 5/8 - as válasz tetszik, de a végéhez hozzászólnék .

Írta a kérdező, h. ő katolikus, de nem gyakorolja. Ennek ellenére helyesnek tartom, ha templomban esküsznek , ugyanis ott az oltár előtt a lelkünken mindíg történik valami meglepő, hihetetlen változás. Ez alkalommal olyan közel kerülnek a párok Istenhez és egymáshoz, mint eddig még soha. Ezt nem szaban kihagyni! De gondoljunk a születendő babákra is, akiket nem keresztel meg a katolikus pap, ha a szülők nem esküdtek templomban. Reméljük, h. ez rövidesen megváltozik és nem kényszerülnek a szülők arra, h. más felekezetüekké legyenek, ahol nincs ez a negativ törvény.

2018. ápr. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szabós Angela válasza:
Még ami fontos : Nem csak Nagypénteken, de Nagyhéten se vígadjatok !
2018. ápr. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!