Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Manapság pontosan mi az a...

Manapság pontosan mi az a keresztelő és hogy megy az egész? Máshol miért olyan nagy felhajtás?

Figyelt kérdés
Nem tudok róla semmit, csak néhány Bibliai keresztelőről olvastam. Kérlek mindent írjatok le, amit tudtok a témáról!

2017. júl. 31. 23:57
 1/5 anonim válasza:
100%
Az újszülött gyereket bemutatják Isten színe előtt (magyarul a templomba), és Isten a gyermekéül fogadja. Ezáltal pedig elnyeri az örök életet (ha a továbbiakban is Isten tervei szerint él). Ez úgy zajlik hogy beviszed a babát a templomba (persze miután lerendezted a pappal) és a pap tovább fogja mondani hogy mit csinálj. Szóval mkse közbe is folyton "sug". No para. Nem nagy felhajtás
2017. aug. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem akarok senkit megsérteni, de valahol feleslegesnek tartom. Ha nem keresztelkedek meg, attól még ugyanúgy lehetek keresztény. Meg ezzel ráerőltetik a babára a vallást, nem? Ez nekem nem hangzik túl erkölcsösnek.
2017. aug. 1. 09:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A-a. A keresztelés az eredendő bűn lemosása. Mert a keresztények úgy tartják, hogy Ádám és Éva miatt bűnnel születünk és ezt a keresztvízzel lemossák a csecsemőről. Ahogy annak idején Keresztelő János Jézusról.


Így nyeri el, hogy "országába fogadja" a gyermeket. Ha nem keresztelkedik, akkor a hit szerint nincs is lehetősége a mennybe kerülni.

2017. aug. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó vagyok.

Ez régi hagyomány, manapság már egyre ritkább. Ahogy a templomba is már egyre kevesebben járnak.


Régebben a családi szokásokat átvették a gyerekek is, de mivel most már olyan szabadság van mint még soha, a gyerekek nem folytatják ezt a hagyományt (nem mindenki) így kikopik.

Alapvetően én nem mindenben értek egyet a keresztény vallás felfogásával, de az embernek kell valami amiben hinni tud. A családom keresztény, voltam keresztelve, áldozva, bérmálkozva, de a fiamat már nem kereszteltem meg. Azért, mert ahogy látható, lesarkítva van egy Isten de hozzá ezer felfogás. Én inkább pozitívan, nem "bűnös felfogással" hiszek ebben az életben.

Majd úgy is eldönti, ő miben akar hinni.

2017. aug. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
63%
És kit érdekel, hogy te fölöslegesnek tartod? "manapság":D és miért írjunk a témáról?
2017. aug. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!