Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Van esély a gyors megkeresztel...

Van esély a gyors megkeresztelkedésre? Úgy értem, hogy a felkeresek egy papot, akkor meg is tudna kereszteli pár napon belül? 20 éves leszek e nyáron.

Figyelt kérdés
Felkértek a múlt héten keresztanyának. Ám nem kereszteltettek meg annak idején a szüleim. Amúgy az egész család vallásos, csak ők nem foglalkoznak ezzel, én jártam a nagymamámmal mindig misére. Így sem elsőáldozó, sem bérmálkozó nem voltam. Tudom, hogy csak úgy lehet valaki keresztanya, aki már bérmálkozott is, és így elvileg csak kereszttanú lehetek, amíg nem teszem le a 4 szentséget. Mindenképpen meg szeretnék amúgy is keresztelkedni, katolikus egyetemre is járok, de a baba szülei nem akarnak tovább várni és 1 hét múlva meg akarják tartani a keresztelőt. (Biztos macera megvárni azt, akit "igazán" szeretnének keresztanyának -én-, és inkább passzolják a dolgot, és választanak más keresztszülőt. Gyereket 6 éves korig bármikor lehet keresztelni úgy tudom.) A körzetes pappal beszéltünk ő azt mondta, hogy ő nem is fog engem megkeresztelni, csak ha egyszerre veszem fel a 4 szentséget, ami fél évig tart (és fizetni is kell érte?!). Azon gondolkoztam, hogy felkeresek egy másik papot.

2016. jún. 17. 09:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kell, a keresztszülőnek bérmáltnak lennie, csak megkereszteltnek.

A férjem keresztelő előkészületei kb. így folytak: mondtuk a papnak, hogy ő szeretne keresztelkedni. Pap és a férjem találtak egy napot, amikor mindketten ráértek, ekkor elvonultak néhány órára beszélgetni világnézeti témákról. Végén a pap megkérdezte, hogy melyik napon szeretnénk a keresztelőt.

Szóval nem tartott fél évekig :)

2016. jún. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
megbeszélném azzal a pappal, akinél a keresztelés lesz, hogy szeretnéd ezt, és hogy lehetne a néhány oktatási órát későbbre halasztani, vagy milyen megoldás lehetne. Szerintem találtok megoldást.
2016. jún. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!