Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Halloween-...

Mi a véleményetek a Halloween-ről?

Figyelt kérdés
2017. okt. 8. 15:42
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
51%
Hidegen hagy.
2017. okt. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 Gombos Zsolt(Jeti) ***** válasza:
27%
Angolszász szokás,tehát a mi kultúránktól távol áll(t).A divat és a kereskedelem miatt elterjedt,amit én nagyon sajnálok.A beöltözős dolgot szerintem hagyjuk farsangra,az inkább való a mi történelmünkhöz-kultúránkhoz....
2017. okt. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
29%
Amit a 2-es ír. A magyar hagyományokat kelleme ápolni, nem idegenből átvetteket. Ez csak egy ok, hogy lehessen bulizni.
2017. okt. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
41%
Eleve angolszász ünnep. Nekünk itthon Halloween helyett van a Mindenszentek. Annyiban tetszik a Halloween, hogy az vidám, elmennek szórakozni az emberek, itthon pedig mindenki depi, elmegy a temetőbe stb.
2017. okt. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
11%
Ugyanaz, ami tavaly is volt.
2017. okt. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Egyetértek veletek, azt hittem, majd olyanokat írtok, hogy kedvenc ünnepem, stb., mert sok ilyennel találkoztam.

Az én véleményem: Nem magyar ünnep, nálunk Mindenszentek van meg Halottak napja, és ilyenkor nem illik bulizni, viszont a jelmezek meg halloweeni sminkek meg tökre tudnak tetszeni.

2017. okt. 8. 17:44
 7/36 anonim válasza:
82%
Azért érdekel mert ilyenkor minden játékban jönnek az event-ek :D
2017. okt. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
95%
en ugy gondolom, hogy unnepelje, aki akarja, pl a tok kifaragasa mokas dolog tud lenni a gyerekek szamara , jo kozos program a szulokkel / nagyszulokkel. itthon nyilvan nem viszi senki a gyereket csokit gyujteni, mert itt meg nem tart az unnep nepszerusege. nem hypolom tul a dolgot, de aki akarja, az miert ne tartsa meg a sajat kedvere a dolgot? miert zavarja ez a tobbieket, akik nem tartjak?
2017. okt. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
87%

Őszintén, három különböző ünnepről van szó, három egymást követő napon. Halloween - Mindenszentek - Halottak napja.

Miért ne lehetne ünnepelni mind a hármat?

(Mellesleg a mindenszentek, jó keresztény szokáshoz híven, azoknak a bizonyos angolszász hagyományoknak az eltorzítása, szóval...)


Részemről szeretem a halloweent, és ez nem gátol meg abban, hogy utána meglátogassam a temetőket is.

Egyébként, bár a beöltözősdi amcsi divat, de ennyi erővel farsangkor se öltöztesd be a gyereket, hiszen már ő sem azért csinálja, hogy elűzze a gonosz szellemeket, csak jó buli, szégyellje magát, fúj. :) Szóval én nem bánom ezt a "modern" részét sem.


De ugyanakkor a kelta kultúra közel áll a szívemhez, és szerintem nagyon szép gondolat maga a halloween. Ez az éjszaka a halottaké, de nem úgy, mint halottak napján, nem sírunk értük. A halottak ezen az éjen az élők között járnak, régen pl. hagyomány volt a hatalmas lakoma, amit aztán a ház elhunytjainak szolgáltak fel - az élők pedig üresen hagyták a házat, hogy ne zavarják meg őket. Ők az egész közösséggel együtt ünnepeltek a hatalmas örömtüzek mellett, amik - hasonlóan a mi farsangunkhoz - a gonosz szellemek elűzésére szolgáltak (többek között, nem tartok kiselőadást :D).

Persze, van még sok más vetülete az ősi hagyománynak, de maga az alapgondolat, hogy a halottaid miatt ne jajongj, hanem ünnepeld az életet, ez a gondolat tetszik. :)

2017. okt. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
21%

[link]


Tőlem mindig távol állt,de van ami tetszik benne.

Mondjuk koncertjegyért nem fizetnék,sőt még kaziért sem,de időnként meghallgatok egy két számot.

2017. okt. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!