Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Gáz ha esküvőn az estéhez nem...

Gáz ha esküvőn az estéhez nem öltözöm át?

Figyelt kérdés
Elvileg át lehet aki akar, de nekem nem lesz kényelmetlen se a ruhám se a cipőm, se ilyenek... Ti átszoktatok?

2018. máj. 21. 20:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
86%
felénk (nógrád) szokás átöltözni, és nem azért, mert "puccos" buli, vagy mert gazdag emberekről van szó. ez az este folyamán szokott történni (persze egyénfüggő is, nem mindenki öltözik át), a menyasszonytánc környékén. meg nem tudom mondani, hogy miért van ez a szokás :))
2018. máj. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk általában nem azért öltöznek át, hogy esküvői öltözetet estélyi öltözetre cseréljenek, hanem hogy ne egy komoly alkalmi öltönyt vagy ruhát izzadjanak össze táncmulatságban.


Férfiként a legegyszerűbb ha egy sima tengerészkék, sötétszürke irodai munkára való, de mutatós mutatós strapabíró öltönyben megy, zakót leveszi tánc közben, visz magával váltóinget is biztonság kedvéért autóban hagyva (leöntenék, nagyon leizzadna, akkor cseréli csak).

2018. máj. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
79%

Somogyban voltam egyedül olyan esküvőn, ahol átöltöztek, ott viszont tömegesen. Én éreztem a végén magam rosszul a csiniruhámban a vacsorán, mert mindenki sokkal kevésbé elegántos lett, mint a szertartáson volt. :D

De vendégként továbbra sem öltöznék amúgy át, van olyan ruhám, aki megfelel az egész napra. Fene se fog magával cipelni még váltáscuccot is.

2018. máj. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Itt Bács-Kiskunban nem szokás már, régebben szokás volt.
2018. máj. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!