Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mit illik egy esküvőn és mit...

Mit illik egy esküvőn és mit nem? Mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Meghívott egy gyerekkori barátom az esküvőjére. Milyen ruhát válasszak, milyen színben? Pénzt kértek, nem pedig ajándékokat. Mennyit illik ilyenkor adni?


Meg úgy egyáltalán mire figyeljek az eseménnyel kapcsolatban?


2016. aug. 22. 14:59
 1/7 anonim válasza:
75%
Hát a pénz azért függ a te anyagi helyzetedtől is, de az "esküvő árát"(a te részed a kajában, a hely bérlésében stb. Kiszámolva) add nekik pénzben minimum. Meg lehet becsülni. Egyébként fehér ruhát nem illik felvenni (ha nő vagy) , de alkalomhoz illően öltözz. Nyilván férfiaknak öltöny.
2016. aug. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Egy nőnek esküvőre nem illik feketében ,fehérben és pirosban menni.

Mi hasonló helyzetben 20 ezer ft nászajándékot adtunk fejenként + táncpénz.

2016. aug. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
Kezdjük az alapokkal akkor. Ebéd közben fingani nem ér. Menyasszony kfélni TILOS. A vőlegényt elcsábítani KŰÖŰTELEZŐ, főleg ha gyerekkori barát.. ki tudja lehet megmented az életét. Szerintem menj teljesen feketében és add nekik egy havi kereseted ha már voltak olyan pofátlanok és kikötötték, hogy csak lóvé kell.
2016. aug. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

A 20 ezer Ft-ot bevallom, en rohadt soknak tartom, biztosan nem engedhetnem meg magamnak. Penzt kerni a vendegektol meg egyenesen pofatlansag szerintem, ez nem jotekonysagi gyujtes. Ha nem fer bele, nem kell nekik egy vagyont vinni, ha ezt ok pedig megszoljak, azzal magukat minositik.

Amugy a ruhanal a feher az, ami tabu, hiszen az a menyasszony szine. A fekete sem szerencses, mert az meg a gyasz jelkepe elsosorban, de nem egy eskuvon lattam mar nagyon elegans fekete ruhaban levo noket es senki nem nezett rajuk csunyan. Szoval nem mindegy, milyen az a ruha. A pirost a menyecskeruha miatt mondjak tilosnak, de ez szerintem eleg hulyeseg, mivel tavolrol sem biztos, hogy a feleseg is rikito voroske goncben akarja ropni. De ha teljesen biztos akarsz lenni, ezt a harom szint keruld.

Ezenkivul nem illik tuloltozni, nagyestelyiben menni, de persze edzocipoben es szakadt farmerban sem. A ruhabol ne legyen kint a s.gged es a dekoltazsod is normalis legyen es persze kovesd az aranyszabalyt, hogy vagy a labad vagy a melled hangsulyozd, a kettot egyutt ne. Cipobol nem kotelezo a magassarku, a lenyeg, hogy csinos, alkalmi legyen, olyan, amiben tudsz majd tancolni, acsorogni. Kb.ugy oltozz, mintha szinhazba mennel.

Vacsoranal legy kulturalt, tehat nincs bufoges, fingas, teli szajjal beszed stb. Es persze a naaaaagy pillanatokban ne kapj rohogogorcsot :)

2016. aug. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
19%
Nem illik teherbe ejteni a menyasszonyt
2016. aug. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sztem ha egyedól mész, 10e ft, ha pároddal, akkor fejenként tíz, tehát 20e ft-t minimum illik adni. Ez függ az anyagi helyzetedtől is, ill. attól, milyen típusú a lagzi. Nyilván senki nem azért tart lakodalmat, meg azért hív meg embereket, hogy visszakapja a befektetett pénzt, tehát ha nem tudsz 10e ft-nál többet adni, sztem nem fognak megszólni.

A mi esküvőnkre a barátoktól fejenként 10-15e ft-t kaptunk.

2016. aug. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én 20-at adtam a barátnőmnek, de ez tényleg anyagi helyzet függő. Ha több lenne többet adtam volna, mert miért ne?!

Ruha: elegáns, csinos.

2017. febr. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!