Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mi egy tanú feladata az esküvőn?

Mi egy tanú feladata az esküvőn?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lesz polgári és templomi is egymás után. A kezdetektől érdekel. Milyen papírt honnan kell hozzá beszereznem illetve a feltételek hogy tanú lehessen egyáltalán valaki


2017. máj. 26. 10:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
A polgári házassághoz személyi igazolvány kell, cselekvőképes 18+ embernek kell lenned. Egyéb feltétel nincs. A templomit sajnos nem tudom.
2017. máj. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Ja és ott annyi a feladatod, hogy a menyasszony/vőlegény mellé állsz (akinek a tanúja vagy), és aláírod a papírt, amikor kell.
2017. máj. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
A tanú feladata itt is az, mint minden más jogi irat elkészítésénél. Tanúsítani, hogy mindkét fél saját akaratából írta alá és tanúsítani a szerződő felek kilétét. Házasságkötésnél tanúnak lenni elismerés.
2017. máj. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3-as! Nő vagyok! :D :D

Amúgy a vőlegény tanúja leszek. Az pl. hogy nem voltam bérmálkozó ill. nem vagyok házas, de családom (gyerek is) az van. Az nem lehet gond?

2017. máj. 26. 11:43
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok megkeresztelve és lehettem a bátyám tanuja. Annyi volt a feladatom, hogy a polgári esküvőn aláírni a papírt a templomin meg ott ülni mellettük, semmi más. Nem is kellett járnom sehova elötte bérmálkozni vagy ilyesmi
2017. máj. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Polgári esküvőre megfelelőnek tűnsz. Ha papíron keresztény vagy, akkor a templomival sem lehet nagy gond.
2017. máj. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
A templomiban sincsenek más követelmények.
2017. máj. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Zalaegerszegen az özvegy (korábban volt egyházi esküvője) keresztapám nem lehetett tanú, mert együtt élt egy szintén özvegy nővel. Nem adta ki a plébánia az igazolást. Nem adják ki annak sem, aki nem bérmálkozott.
2017. máj. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy melyik egyház kötelékében végzik a szertartást (bérmálás csak a katolikusoknál van).
2017. máj. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9, ha a kérdező azon aggódik, nem bérmálkozott, nylván katolikus...
2017. máj. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!