Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mióta ünneplik Magyarországon...

Mióta ünneplik Magyarországon az apák napját?

Figyelt kérdés

Eddig még egyik évben se éreztem úgy hogy nagyobb dolgot kerítettek volna ennek... de most hétvégén mindenhonnan az folyt hogy apák napja... a Facebookon is egy csomó ismerősöm rakott ki képeket, hogy a gyerekük hogy köszöntötte fel az apukát.


Engem kissé idegesít a dolog. Megint átvettünk külföldről egy ünnepet...



2018. jún. 18. 22:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
62%
A feminimzus pont azt jelenti, hogy a férfi ugyanolyan szülő, mint az anya, de jobb rögtön köpködni, mi?
2018. jún. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
89%
Én is örülök neki,hogy itthon kezd elterjedni.A férjem ugyan annyira foglalkozik a lányunkkal mint én,mindent meg tud csinálni,amit egy anya.Megérdemli bőven,hogy őt is felköszöntsék.
2018. jún. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem az a szülő, akinek a gyereke tartozik valamivel (értsd: az a szülő, aki nem hanyagolta el, nem hagyta magára - meg a gyermek másik szülejére-szülőjére - a gyermeket) egész évben megérdemli a "hálát",illetve ez nagyon rossz szó, inkább viszontszeretetet írnék, mondanék (függetlenül attól, hogy van-e erre egy kijelölt nap, vagy nincs.)


Ez így egy eléggé mondvacsinált dolog, amiből nyilván a virágárusok, ajándékboltosok, édességboltosok tarolnak, kaszálnak, szakítanak busásan, hatalmas összegeket a csokor virágok, elhunyt szülők esetében a koszorúk miatt.



Egy apukához, anyukához felnőttként is oda lehet bújni, lehet nyomni egy puszit az arcára és lehet mondani, adott szituációkban, hogy köszönöm, illetve felnőttként úgy kell viselkedni vele, ahogy azt mi magunk is elvárnánk a majdan felnőtté váló gyermekünktől, hogy viselkedjen velünk szembe.

2018. jún. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
75%
Akinek szar a kapcsolata az apjával, az majd nem köszönti meg. Ilyen egyszerű.
2018. jún. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem idén kezdődött.

Eddig is hallottam róla itt-ott. De idén nagyon sok helyen nyomták.

2018. jún. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Az idei évtől.

És ennek az ünnepnek nincs kulturális beágyazottsága Magyarországon.

Erre a bizonyítékot rögtön itt bal oldalon láthatod, ahol az ünnepek kategória alkategóriái között NEM szerepel az apák napja.

2018. jún. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Te hülye vagy, ennyi... "vannak jó apák, de..."


Tudod te hány ANYA terrorizálja a gyerekét? Zsarolja, fenyegeti, verbálisan agresszorkodik vele? Hajjaj!


Szánalmas ez a férfigyűlöleted...

2018. jún. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
27%

Ez most troll kérdés, vagy neked tényleg ennyire nincs életed?

Komolyan az idegesít, hogy átvettünk egy kedves szokást?

Tipikus magyar vagy, undok, agresszív, besavanyodott, gyűlölködő, minden ami idegen, az rossz, minden ami ünnep, az rossz, ne merjen örülni senki...

Menjél faragj egy Luca széket aztán üljél bele, hülye paraszt. A fészbukot meg nem kötelező nézegetni, ha idegesít mások öröme. Szerencsétlen.

2018. jún. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Van anyák napja, van gyereknap, miért pont az apákat kellene "kihagyni" a családok tagjai közül?
2018. jún. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg, szerintem, több létjogosultsága van, mint Halloween- nek, vagy épp a Valentin- napnak.
2018. jún. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!