Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Nemsokára itt a halloween. Ti...

Nemsokára itt a halloween. Ti miféle programokat terveztek?

Figyelt kérdés

2018. okt. 4. 05:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
58%
Lehet hogy neked az év többi napján nem számít,de van aki mint pl:én,heti rendszerességgel kijár a temetőbe a szeretteihez,virágot visz a sírokra,rendben tartja,és év közben is meggyújt egy-egy gyertyát alkalomadtán.Nekem ez nem a sír mécsesekkel való feldíszítéséről szól,meg hogy az én hozzétartozóim sírjain több és szebbek legyenek mint másén,vannak akik már ebből is versenyt csinálnak..hanem róluk szóljon,miattuk megyek mert szerettem őket,hiányoznak és ennyivel tisztelgek az emlékük előtt.Szerintem szomorú hogy egy nappal egy ilyen ünnep előtt,tökfaragást és egyéb idióta dolgokat művelnek újabban..
2018. okt. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
77%

Beöltözős buliba megyünk. Más nem lesz.


Amúgymeg bírom a magyarországon nincs halloween mindenszentek van mániát, miközben nem is egy napon van a két ünnep. A 31.-ei bulit szépen kiheverem az 1. esti mécsesezésre.

2018. okt. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
75%

Semmit, de attól még szeretem a halloweent.

A halloweeni foszforeszkálós díszek egész évben kint vannak, az első tök már ott díszlik az asztalon, de a töknek sok köze nincs a haloweenhez nálam, annak egyszerűen szezonja van s nincs nagy kézügyességem, így faragni sem szoktam (bár tavaly lyukakat fúrtam egybe fúróval, szerencsére azt nehéz elbénázni).


A halottak napja és a halloween az kettő, sőt három, mert a halloweennek van ez a beöltözős-bulis része és a halottas része, engem inkább a motívumok és a koponyák hatnak meg.

A halottak napjával egyáltalán nem interferál, temetőbe október végén megyek, most valószínűleg huszadikán. De mehetek bármikor, szerintem teljesen mindegy, szép tőlem, hogy elnézek oda évi egyszer, pedig az én hitvilágom szerint nem is kéne, a halottaknak tökmindegy s nekem sem kell. De családi hagyomány, úgyhogy leutazzuk azt a sokszáz km-t csórón is, szerencsére rokonlátogatással is össze tudjuk kötni. A csinos, hangulatos temetőket attól még szeretem, halottak napja körül pedig főleg szépek tudnak lenni. De egy csontváz vagy egy múmia jobban meghat (de azt pont nyáron szoktam látni, megfelelő kiállításon).


Úgyhogy program nincs, nem is tudom, mit tudnék csinálni, max. valami halloween motívumú ételt, de annyira azért nem megyek rá a dologra.


Az kicsit sem érdekel, melyik ünnep milyen országhoz, valláshoz tartozik, ha nekem tetszik. Bár nagyon szívesen tartanék régi magyar ünnepeket, de sajnos az erőszakos kereszténység elfedte őket :(

2018. okt. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
96%
első válaszoló vagyok. én írtam, hogy nagyon szeretem a tökfaragást, és szoktam is, de pl hülyeség megvárni pont október 31-ét ezzel (már csak azért is, mert a tök jóval hamarabb beérik, így október folyamán szoktam több tökös napot tartani elszórva). szóval nekem a Halloween nem is egy ünnepet, hanem ünnepkört jelent. halottak napja - Halloween, van közük egymáshoz: a halottak. bulizni ez alkalomból nem szoktam, de nem értem, hogy pl pont a halottak napja előtti estén miért idiótaság a tökfaragás? én sem vonom kérdőre, hogy miért mész a temetőbe a bomló testekhez, és teszel rájuk virágot, ha a lelkük az én világszemléletem szerint úgyse "figyel éberen", hogy ki őrzi évek múltán is az emléküket... te vagy az, aki ragaszkodsz hozzájuk, te maradtál a földön. de ezeket ne szemrehányásnak vett. csak lásd, hogy több szemlélet van, és nem kell egymás szokásait leidiótázni, hanem elfogadni, s ha nem tetszik, csendben a saját, számodra tökéletes szokásokon mosolyogni...
2018. okt. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
18%

Lehet én vagyok elmaradott,vaskalapos,de soha nem fogom elfogadni azt hogy egy ilyen nap előző éjszakáján töklámpásokkal,beöltözős bulikat tartsanak,láttam ez alkalomból lerészegedett,zenét ordíttató fiatalokat.Az én szemszögemből ez tiszteletlenség,elfogadhatatlan.Szerintem senkit nem vontam kérdőre,csak a véleményem írtam le.

Ők bárhol is vannak,lehet nem figyelik éberen hogy vajon emlékszik-e még rájuk valaki,én ettől függetlenül míg élek őrzöm emléküket,folytatom ezen szokásomat,és remélhetőleg a jövőben sem fog senki megszólni azért ha egy csokor virágot viszek nagyanyám sírjára születése napján,még ha nem is figyel és nem tudja megköszönni.

2018. okt. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:
41%
Semmilyet
2018. okt. 5. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
51%
Anno egyszer vettem egy lógó boszorkánybábut és kiraktam az ajtómra 31.én.Reggelre lelopta a szomszéd,azzal az ürüggyel,hogy illetlenség ilyet kitenni elseje előtt,pedig aztán nem volt rossz szándékom vele,halloween volt a cél.Én faragnék tököt,csak nem tudok sajnos.Semmilyen különleges dolgot nem csinálok.Kinti asztalomon van 1-2 kerámia tököm,meg 1-2 dísztököm,de ez az őszre emlékeztet.Elsején pedig nem megyek temetőbe,3 éve nem voltam,mióta nagymamám meghalt,mert valahol teljesen még nem fogtam fel az egészet.
2018. okt. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
89%

Na megint kezdődik a harc a kommentelők között...

Egy időben még én is leírtam, hogy Halloween 10.31., mindenszentek 11.01., halottak napja 11.02. stb, de mostmár csak annyit írnék, hogy mindenki csinálja úgy, ahogy neki megfelel és ne másokkal foglalkozzon. Azért sem értem ezeket a nagy indulatokat mert a két csoport még csak nem is akadályozza egymást. Pl. sosem láttam halloween jelmezeseket csokit szórni a temetőben, és nem láttam senkit egy buli közepén gyertyával megemlékezni/gyászolni. Innentől kezdve szerintem nincs probléma.

Mi például minden évben megtartjuk a halloweent jó hangulatban szűk baráti társasággal, (beöltözünk, ha van kedvünk, tököt faragunk, társasozunk, beszélgetünk, dekorálunk, sütünk a témába illő süteményeket, iszogatunk stb) aztán 2 nappal később megyünk a férjemmel teljes komolysággal a temetőbe megemlékezni a halottainkról. Megfér egymás mellett a kettő, mégis valamiért azt érzem hogy egyesek szerint bohóckodni mennek akik 2 nappal előtte jól érezték magukat.


Egyébként nekem a mexikói halottak napja nagyon szimpatikus (ha esetleg láttátok a Coco című filmet vagy Az élet könyvét).

Ott sokkal természetesebben kezelik a halál témakörét, és sokkal közösségibb az élmény és talán hatékonyabban is ápolják az elődök emlékét.

2018. okt. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel magyar vagyok"


Vicces az ilyen "én magyar vagyok" szöveg.


1. Mindenszentek napja nem egyenlő a halottak napjával (utóbbi konkrétan munkanap...)

2. Mindenszentek napja sem kollektív "magyar ünnep", hanem a katolikus keresztények ünnepe. Ha én nem vagyok hívő, nem vagyok megkeresztelve, akkor miben más ez nekem, mint a Halloween?

2018. okt. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

n is szeretem a halloweent. :)

Általában hozzá kapcsolódó filmet nézünk, kijön a család, és nálunk aludnak. :D

Szerintem tök jó hagyomány lehetne Magyarországon is: lehetne a gyerekeknek programokat kitalálni: alma pecázás, beöltözés, mint farsangkor (persze annak is van határa), vagy felnőtteknek borozás, sütés, sörpong, sétálás az erdőben délután, vagy séta egy nagy parkban. STB.

Igazából én szeretem ezt az ünnepet, és a kicsi családdal meg is tartjuk: mindenszentekkor elmegyünk a temetőkbe, 31-én pedig délutáni és esti programokat szervezni. Késő este lidérc történeteket mesélni stb.

Nekünk így telik ez a hosszú hétvége minden évben. De perszi ki mit szokott meg, és ki szeretné csinálni...

2018. okt. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!