Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Nemsokára itt a halloween. Ti...

Nemsokára itt a halloween. Ti miféle programokat terveztek?

Figyelt kérdés

2018. okt. 4. 05:11
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
18%

Halloweennel semmit, felesleges hülyeségnek tartjuk, egyáltalán nem foglalkozunk vele. Mindenszentekkor misére megyek, majd szülőkkel a temetőbe, a nagyszülőkhöz (nemcsak ekkor, hanem évente többször). Letakarítjuk a sírokat, virágot és koszorút viszünk, mécsest gyújtunk. Utóbbit otthon is megtesszük; szülők a saját lakásukban, mi itthon a férjemmel.

Én katolikus vagyok, de a reformátusok (apám is az), evangélikusok ugyanúgy látogatják a temetőket. Talán gyertyát nem gyújtanak a sírnál, de virágot visznek.

2018. okt. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Szabó Gizella Vagyok válasza:
9%
Az embernek választania kell, hogy mi az, ami igazán érték. Bár első ránézésre némelyeknek ártatlan bolondozásnak tűnik a halloween, valójában nem az. Bárki utána olvashat, de eredetileg ártatlanokat áldoztak fel. Ezt feltételezem senki sem szeretné ünnepelni. A mostani "csokit vagy csalunk" vagy angolul "trick or treat"-nek megfelelően eredetileg minden faluban egy áltozatra szánt lányt követelt a fáklyákkal felvonult tömeg. Ha nem kapták meg, átkozódtak és egy halott rabszolga vérével összekenték a falakat. Biztos vagyok benne, hogy nincs egy ilyen ünnepre szüksége gyermekeinknek, de még az ép eszű felnőtteknek sem. Tavalyi évben kislányom iskolájában egyszerre volt jelen a jóval kevésbé hangsúlyos 1956-os témájú faliújság, és tőle pár méterre a faragott tök kiállítás hatalmas terjedelemben. Nagyon szomorú volt ezt látni. Utóbbi nyilván jobban megmozgatja a gyerekek fantáziáját, hisz mindenhol ezt hallják. Az állam, az iskola és a szülők közös felelőssége, hogy ez ne így legyen. Nem homályosíthatja el az idióta majomkodás nemzeti ünnepünket.
2018. okt. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
74%

Szabó Gizike asszonynak:

Nagyon megható amit Írtál, hogy a középkorban felgyújtottak ártatlanokat, de hála Istennek azóta már modern kor van: nem gyújtogatunk már fel embereket. Amúgy Te ott voltál amikor történt ez a "katasztrófa"? Ez csak egy legenda/monda amit magyaráztál, tehát kitalált történetre alapul... Mondani én is tudok ilyesmit, sokkal megrázóbbat, mint például a busójárás. És az internet is kidob sok marhaságot, mint például a Te történeted.

A helloween egy ünnep Amerikában, ahol megünneplik ezt a napot, és ez csak egy hagyomány, hahó!?

Ilyenkor beöltöznek jelmezbe, tököt faragnak, rémtörténeteket olvasnak, mondanak fel, szórakozik az ember. Szerinted inkább gyászoljunk, mint hogy hagyomány szerinti programokat csináljunk?

A busójárás Mohácson is hagyomány, pedig annak idején is több 100 magyar ember halt meg ez miatt a török űzéskor. Igaz, ez is ugyanúgy legenda, de még sem sírunk miattuk.

21. század van most jelenleg, ha nem zavar...

2018. okt. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
És még valami infó: a húsvétot is Jézus halála miatt tartjuk meg..
2018. okt. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
100%

Keresztény ember vagyok, de nincs semmi bajom a Halloweennel. Tököt faragok, legalább nem unatkozok, és a sütőtök íze is finom.

Remekül el tudom választani ezt a 2 ünnepet, másoknak ez miért nem megy?

2018. okt. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!