Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Valaki tart Halloween-t és...

Valaki tart Halloween-t és hogyan?

Figyelt kérdés

Ki ünnepli/tartja és hogyan? Tudom nem magyar ünnep de a boltok tele vannak tök jó dekorációkkal meg rengeteg jelmezzekkel.

Meg szerintem a gyerekeknek jó élmény elmenni csokit kérni.



2018. okt. 25. 14:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Hát elmenno csokit kérni nehéz lenne, kivéve, ha mondjuk az utcában vagy a házban megegyeznek a szomszédok róla.

Kis beöltözős otthoni parti, sütőtököd étekkel, csokikkal, édességekkel. Szerintem a gyerekek nagyon élveznék!

2018. okt. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%
Hát én fogom tartani a hálóvínt. Eszek sütőtököt, meg tökmagot is. Az jó a tökömre.
2018. okt. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Csokit kéregetni hülyeség lenne. Nem szokás, ezer meg egy házat megkéne járni, hogy ne csapják az arcodba az ajtót és kapj is valamit.


Rokonokkal össze lehet beszélni, de egy sima buli is jó dolog. Mint egy második farsang.

Mi házibulizni fogunk, jelmezek, dekor lesz.

2018. okt. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi szoktunk tököt faragni és díszeket csinálni , esetleg valami halloweeni édességet. ☺
2018. okt. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
nálam a halloween kimerül a tökfaragásban, sütőtökös ételek készítésében/evésében és 2 barátommal elvagyok, halloweeni filmet nézünk...
2018. okt. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

Én a terhességem előtt ilyenkor bulizni jártam, rengeteg olyan szórakozó hely van ahova beöltözve mennek az emberek, (mi 2 barátnőmmel tavaj csini zombi-vadásznak öltöztünk és a YUK-ban voltunk) halloween stílusú dekoráció, ide passzoló zene, csak erre a napra összeállított koktélok. De a házi buli is jó ötlet.

Idén viszont itthon "ünneplünk" a párommal mert babánk lett és csak 1+fél hónapos, ezért csak csinálunk egy töklámpást. :)

Anyukámék panelban laknak, jó szomszédi viszonnyal, ezért ha picit nagyobb lesz megbeszélem majd velük hogy ha nem gond nekik(!) késő délután - kora este becsengetünk hozzájuk és egy kis édességet vagy gyümölcsöt dobjanak a kis zsákjába. Nem magyar ünnep, de azt se lehet mondani hogy még mindig nagyon új nálunk, hiszen azért pár éve mondhatni divat lett itt is. Nem látom miért kell ellenezni sokaknak ezt a dolgot, miért baj hogy van aki szeretne szórakozni ezen a napon...

2018. okt. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Idén végig melózom, így nem bulizunk, de tavaly pl. kidekoráltam az egész lakást házilag (eszméletlen diy ötletek vannak), főztem egy csomó creepy kaját, amihez szintén millió recept van, és átjöttek a barátok házibuliba. Nagyon szuper volt. :)
2018. okt. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
20%

Èn nem halloweenezek.

Majmolásnak tartom.

Soha nem volt része a kultúránknak, majomkodás és üzlet.

Ennyi!

2018. okt. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Házi bulit tartunk ilyenkor minden évben a barátokkal.

Kidíszítem a lakást, sütök a témába illő süteményeket, beöltözünk és játszunk, iszunk, beszélgetünk.

Csokigyűjtéshez öregek vagyunk már de amúgy sem olyan elterjedt hogy működhessen. Nálunk inkább ez a házi buli meg farsang szerű változata terjed.

2018. okt. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A beöltözős buli részében még látok fantáziát az jópofa tud lenni, de minden más idehaza nem működhet mert ez a szokás csak mostanság kezd elterjedni és ahhoz egy komplett generációnak kell felnőnie ahhoz hogy a csoki kéregetés is működjön. Tehát akik ma gyerekek, mondjuk 5-6 évesek és ebben kezdenek felnőni akkor talán úgy 20-25év múlva már működhet ez a dolog is.

Igazából én személy szerint nem ebben nőttem fel, és nem is érdekel engem ez a dolog. Most az hogy a boltok ilyen cuccokkal vannak teli azt inkább egy jó üzleti fogásnak tartanám.

2018. okt. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!