Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Farag valaki szép tököt...

Farag valaki szép tököt Halloween-ra?

Figyelt kérdés
:D
2018. okt. 30. 23:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%
A francot se érdekli ez az idióta amerikai ünnep, amihez a magyarságnak semmi köze.
2018. okt. 31. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
62%
Pont ma este faragtam ki. (:
2018. okt. 31. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Megkértem valakit aki kifaragta,nem sokáig bírta,talán 3-4 napig,és meg is penészesedett.Nem bírják sokáig,meg most nincs is olyan hideg ugye.
2018. okt. 31. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
régen csináltam. ez ilyen gyerekmókának jó. annyira piróztam a végén már vele, hogy elégett az egész a kecibe. Papám meg lecseszett, hogy majdnem felgyújtottam az udvart. szóval ja, onnantól nem engedtek tököt faragni, felnőttként meg már nem érdekelt..
2018. okt. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Faragatlanok :D
2018. okt. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Mármint az 1. :)
2018. okt. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Én ugyan nem szeretem ezt annyira, de a családom másik három tagja nagyon élte, ők faragtak is. :)
2018. okt. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Dexter Clarke...

Semmi köze az usahoz az egésznek. Maximum annyi, hogy popkulturális apropóból miattuk ismertük meg.


Kérdésre is felelve, igen. Faragtam. Múlt héten egyet. Majd hétvégén haverokkal kettőt megcsináltunk. Ma tesómmal még kettőt. 2012 óta minden évben faragok. Szeretem a Halloweent:)

2018. okt. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
11%

Magyarországon ez nem ünnep, inkább csak egy átvett ünnep, ami persze a fiatalok körében legtöbbször piálásba fajul, mivel hogy amúgy remek alap egy-egy bulihoz a Halloween, mint fő téma (na nem mintha nem lehetne inni bármikor bármilyen ürüggyel :D). Amúgy nagyon megosztó a magyarság véleménye erről az ünnepről, ami érthető is, hiszen nálunk ilyenkor mindenszentek és halottak napja van és a Halloween olyan hatást kelt, mintha az előző kettőből gúnyt űzne.

Ha engem kérdezel, én nem faragok tököt és nem is fogok. Számomra is furának érződik ez eleve. Ennyi erőből hol a hálaadás... Jó, mondjuk én egyik ünnepnek sem magam miatt tulajdonítok jelentőséget. Sőt, nekem nem is igazán hiányoznának az ünnepek, ha nem lennének megtartva. Mindezt úgy mondom, hogy eddig mindig volt a családban karácsony/húsvét/stb. és legalább a közeli rokonság mindig összeült ilyenkor ajándékozni és nagyokat enni, még ha nem is voltunk jóban akkor is (többnyire).

2018. nov. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Hogyne lenne köze? A Halloween egy amerikai ünnep.

Magyarországon halottak napja a neve, és nem az ijesztgetésről meg a horrorról szól, hanem arról, hogy a halottakra emlékezünk.

2018. nov. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!