Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Ti karácsonykor ki szoktatok...

Ti karácsonykor ki szoktatok menni a temetőbe? És Húsvétkor?

Figyelt kérdés
Évről évre mindig megy a vérre menő vita a Hallowe'en-Mindenszentes-Halottak napja ünnepkörön, hogy ki mit ünnepel, meg a képmutatás az évente egyszeri temetőbe vounulással. Engem az érdekel, hogy mennyire gyakori más ünnepkor kijárni? És nem azért, mert az "úgy illik".
2018. nov. 7. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Mindenszentekkor sem megyek nemh mas ünnepen
2018. nov. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Minden héten járok temetőbe. Mindenszentekkor/Hallotak napján, Karácsonykor, Húsvétkor vidékre is. Amúgy aki egyszer jár temetőbe évente az nem képmutató. Legalább kimegy, és megemlékezik az elhunytjairól. Aki rendszeresen jár, annak nem is fontos, hogy Halottak napján ott legyen. Te úgy gondolod, hogy a halottjaink nem érdemelnek legalább évi egy napot? Szerinted az képmutató, aki kimegy legalább egyszer a volt szeretteihez?
2018. nov. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, itt szövegértési problémák vannak. Az a képmutató, aki a bizonyos ünnepkor kimegy, mert illik, de amúgy egész évben a temető felé sem néz. Amúgy mindenki azt csinál, amit akar.

Aki évente azért csak egyszer jár, mert mondjuk messze lakik, az megint egy másik dolog.

Személyes véleményem pedig az, hogy emlékezni nem csak temetőben lehet. Nekem például alig telik elúgy nap, hogy ne gondoljak a nagymamámra. De lehet, hogy én értettem félre, amit te írtál, és nem te azt, amit én.

2018. nov. 7. 18:21
 4/9 anonim ***** válasza:

Én nekem is hasonló a véleményem mint neked kérdező.

Ez a "úgy illik" duma számomra az agyvérzést jelenti. Akkor megyek ki a temetőbe amikor én azt jónak látom. Én például ezen a mindenszentek, halottak napja stb... akármiken nem megyek ki mert tele van a temető és sajnos hallom azt ahogyan egyes buta, maradi begyepesedett főleg nyuggerekből álló emberek hangosan mondják egymásnak a hülyeséget!

Én egyébként havonta kijárok a közeli temetőbe gondozni a nagyszüleim sírját mert apámat nem érdekli mivel nem az ő szüleié, anyám meg belefáradt abba hogy hiába van 3 testvére, egyik sem tesz semmit, ő meg beleunt ebbe. A halottjairól meg itthon emlékszik meg egy gyertyagyújtással és ennyi. Ő neki már a kedve is elment attól hogy lássa a sírt. Én meg visszatérve a kérdésre nem járok ki azért mert "úgy illik" amikor úgy tartom jónak kimegyek, havonta egyszer bőven elég, késő tavasszal meg alaposan lemosom a sírt, 2 éve szépen fel csiszoltam, felújítottam, plusz egy új táblát csináltam saját kezűleg a nevükkel és ennyi.

Karácsonykor, meg Húsvétkor kijárni értelmetlennek találom csak mert szokás.... Mindenki úgy emlékszik meg a halott szeretteiről ahogyan akar, nem a maradiságot kell követni amit anno a kommunista rendszerbe az emberek fejébe ültettek. Annyira bírom ezeket a bevett maradi undorító dumákat hogy "mert illik" "mert szokás" "mert ez az értelme" és ezekkel azt hiszik ezzel megvan válaszolva holott nem.

2018. nov. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az a cirka 12 órás autózás évi egyszer is elég nekem, kicsit messze kerültem otthonról... Úgyhogy odáig vagyok, hogy évi egyszer is elmegyek (most október 20-án, mindig Halottak napja előtt megyek, hogy jobb időre legyen esélyem, az időpont úgyis tökmindegy, a halottaknak is, nekem is, de a virágboltosunk korábban nem készít koszorúkat).


Amíg a temető mellett laktunk a telet kivéve, minden héten kijártunk. Karácsonykor nem is voltunk arrafelé, de miért is kéne akkor kimenni? Virág sem volt a kertben, meg semmi.

2018. nov. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Külföldön élek, a halottaim pedig Magyarorszagon vannak, így én csak akkor megyek a temetőbe, ha épp ott vagyok. Anyám megy minden ünnepen, kivéve halottak napján én pedig mindig küldök valamit, amit kitehet a sírra. Amikor otthon éltem is így volt, gyerekként is. Minden ünnepen mentünk,csakm halottak napján nem
2018. nov. 8. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ünnepekkor azért mennek többen, mert olyankor több a szabadnap, jobban ráérnek. Meg mert ünnepekkor sokkal jobban elérzékenyülnek az emberek, hiányoznak a szerettek.

Azért ez nem atomfizika. :D

2018. nov. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

Nem, nem megyek karácsonykor temetőbe, sem húsvétkor.


Sőt.


Soha nem megyek. Azok kövek. A kedves, elhunyt szeretteinket gyakran emlegetjük, velünk vannak a mindennapokban, sztoriban, szokásban, tárgyakban, mondásokban, adomákban. A kövekhez semmi közük.

2018. nov. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
PL. nálunk nem szokás karácsonykor és húsvétkor kimenni. Egyedül Mindenszentekkor vagy halottak napján este megyünk ki így ünnephez kötődően. Amúgy meg 3-4 havonta, ahogy ráérünk.
2018. nov. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!