Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Halloween napján ha becsöngete...

Halloween napján ha becsöngetek a szomszédhoz, vagy akár egy ismeretlen emberhez, akkor le szidnának, vagy csak hülyének néznének?

Figyelt kérdés
Halloween alkalmával beszeretnék gyűjteni sok édességet, azzal a szöveggel, hogy csinyt, vagy csokit. Adnának? Válaszoló, te adnál?

2019. máj. 14. 09:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
52%

Jaj én adnék neked, sőt veled is tartanék!:D Tudom, hogy amcsi ünnep/szokás, de nekem tetszik.

Szóval gyere, várlak szeretettel:D

2019. máj. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 lilla64 ***** válasza:
14%

#10

:D:D:D

2019. máj. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
55%
Nálunk gyerekeknek szoktak szervezni ilyet a lakótelepen :) Én szeretem, végre egy vidám ünnep a sok búvalbäszott mellé.
2019. máj. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
60%

A Halloween elsősorban angolszász-ír ünnep. Még itt, Kanadában sem tartja mindenki. A mi házunkban például a legtöbben ázsiaiak, indiaiak élnek, azok biztos hülyén néznének rád. Én is, de én magyarul kérdezném meg, mi a fészkes fenét akarsz?


Azokhoz szokás bekopogni, akiknek halloweeni dekoráció van a kertjükben. A "Trick or Treat" jelentése az, hogy vagy adsz csokit, vagy felrúgjuk a töklámpásodat, ami egyébként a rossz szellemeket hivatott távol tartani, szóval ha nincs, akkor szívás lesz az éjszakád.


Legalább ismerd az ünnepet, amit mindenáron majmolni akarsz... Ha Magyarországon kopogna be hozzám valaki ezzel a hülyeséggel, hát két pofont kapna. Nálunk Mindenszentek van és Halottak napja, amikor tisztelettel megemlékezünk a családunk elhunyt tagjairól. Ez nem a jelmezes hülyéskedés meg csokiosztogatás ideje, arra ott a farsang. Tessék tisztelni a magyar hagyományokat, vagy kiköltözni ide.

2019. máj. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
63%
Én pl rögve csuknám rád az ajtót 😆
2019. máj. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
58%
#14 Az a baj az ilyen rettentően hagyománytisztelő magyarokkal, hogy gőzötök nincs, mikor van Mindenszentek (november 1-jén) és mikor van halottak napja (november 2-án), mert mind a kettőt kizárólag arra használjátok, hogy cseszegessétek vele a gyerekeket, akiknek végre van egy vidám ünnepük. (Még ha azt mondtad volna, hogy református vagy és a reformáció ünnepét ünnepled, az oké, mert az tényleg akkor van.) Továbbá azzal sem vagy tisztában, hogy erre az ősi kelta ünnepre "épült rá" a keresztény Mindenszentek, ahogy sok más keresztény ünnepet is régi pogány ünnepekre tettek rá, hogy könnyebb legyen elfogadtatni az emberekkel. Ráadásul az utálkozásod célpontjai gyerekek, mert általában ők élvezik ezt az ünnepet.
2019. máj. 16. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Kisgyereknek igen. De te nem hinném, hogy az vagy...
2019. máj. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
23%
Élvezni a halottak napját az olyan mint temetőben dugni?
2019. máj. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ha Magyarországon csinálod, az emberek többsége elhajt a búsba. Én amúgy adnék. Ha nem is csokit, mert az sosincs otthon, de egy pohár sört biztosan.
2019. okt. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!