Kezdőoldal » Ünnepek » Évforduló » Vannak olyanok a válaszolók...

Vannak olyanok a válaszolók között, akiknek a szülei - vagy akár a nagyszülei - mostanában lettek, vagy lesznek 50 éves házasok? Hogyan alakult - vagy hogyan fog alakulni - a nagy nap, az évforduló ünnepe?

Figyelt kérdés

Az én szüleimnek 30.-án lenne az 50 éves házassági évfordulójuk. De egyrészt már réges-régen elváltak, másrészt édesanyám már nem él. :(


Vajon ilyenkor is illene megemlékezni? Ha csak az apám él?



#kiemelt jelentőségű évforduló
2023. jún. 27. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A házassági évfordulót a HÁZASPÁROK szokták tartani, elvált emberek nem, halottak meg végképp nem
2023. jún. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ettől függetlenül az emlék, az emlék marad.


Tekintsünk el az én helyzetemtől és inkább fókuszáljunk azokra, akiknek mostanában van ez a jelentős évforduló.

2023. jún. 27. 20:53
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szüleimnek jövő hónapban lenne. Nálunk apu az, aki már nincs velünk. De ők az utolsó pillanatig is szerették egymást, úgyhogy várhatóan eléggé meg fogja viselni anyukámat. :(
2023. jún. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Őszinte részvétem 3-as válaszoló!


Biztosan jó emlék lehetett egy szép gyerekkor.

2023. jún. 27. 21:03
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm. Neked is részvétem, kérdező. Egyébként az, hogy a szülők szeretik egymást, az még sajnos nem jelenti azt, hogy semmi probléma nincs, de tény, hogy legalább nem ölték egymást folyamatosan, mint annyi családban. A 3. voltam.
2023. jún. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyanyáméknak volt, bár nem mostanában, hanem 15 éve. Novemberben házasodtak, de szerettek volna nagyot bulizni, ezért az aranylakodalmat nyáron tartották. Helyi vendéglőt kibérelték, volt menü (na nem az a nagyon hajjde, azért nem gazdagok), utána ment a lakodalmas zene. Apámék titokban megszevezték a menyasszonytáncot is, nyilván nem volt olyan intenzív, mint 50 évvel azelőtt, hiszen mama annyira nem bírta már. Úgy nagyjából harmincan voltunk.

De úgy tudom, hogy ez annyira nem szokás, pláne hogy már az ország anyagi helyzete sem olyan, mint 15 éve. De ők nagyon készültek rá, sokat jelentett nekik. Nagyapám rá egy évre halt meg, nagyanyám meg tavaly.

2023. jún. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy visszajeleztél kedves 3-as! :)


(Az is jó dolog, hogy lehetőségem volt felnézni ide egy viszonylag késő esti programom miatt.)


Visszatérve a legfelső sorban elkezdett gondolatmenet folytatásához: az 5-ös számmal ellátott válaszodban kitértél arra néhány gondolat erejéig, milyenek is lehetnek a házasságok... hát igen. Sokfélék.


Az én szüleim még távolról sem bírták elviselni egymást (főleg szegény édesanyám mérgelődött nagyon sokat. De hát már lassan egyre távolibb emlék lesz az idő múlásával.)


Gratulálok, kedves 6-os válaszoló a nagyszülőkhöz szerencsés egymás mellett maradásához! Gondolom, ha fájtak is a halálesetek, de azért az emlékek megszépítik a múltat.


Nem is tudom, most pontosan ilyen késői órán, hogy arany vagy ezüstlakodalomnak szokták-e hívni az 50.-dik évfordulót. Mindegy, majd csak érkezik erre a későbbiekben valamilyen okos válasz valahonnan, valakitől. :)

2023. jún. 28. 22:45
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Vajon ilyenkor is illene megemlékezni? Ha csak az apám él?"

. Erre egyértelműen "nem" a válasz.


Nekem nagyszüleim érték meg az 50.-et, volt egy megújító fogadalom, vagy mi, egy templomban, talán volt még valami összejövetel is. De ez már vagy 20 éve, már egyik sem él, és eléggé régi vágásúak voltak.

2023. jún. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
szerintem neked kéne egy párkapcsolat
2023. jún. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jelenleg alakulófélben van (párkapcsolat.)
2023. jún. 30. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!