Kezdőoldal » Ünnepek » Farsang » Miért sajnálják le, akinek...

Miért sajnálják le, akinek bolti jelmeze van?

Figyelt kérdés

Benne vagyok több anyukás csoportban és teljesen el vannak ájulva a saját készítésű jelmezektől. Akkor is, ha amúgy ritka pocsék munka. Vagy teljesen ötlettelen. Gyakran drágábban is jön ki, mint a bolti. Vagy konkrétan semmilyen és már 20 éve is szakállas volt (pl csillagfejű csavarhúzó)

És persze a kommentek. Milyen jó is annak a gyereknek, akinek anyukája csinál jelmezt és nem a boltban veszi. Nekem anyu mindig csinált. Akkor persze még az volt a szokványos, nem volt ilyen kínálat. De ha valakinek bolti jelmeze volt, hát az messze szebb és minőségibb volt. Nem beszélve arról, hogy a legtöbb házi barkács jelmez csak felvonulni jó, mert utána sétálni, táncolni, létezni benne lehetetlen.


2023. febr. 15. 12:21
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Ez az anyukaság része. :-)
2023. febr. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom. Szerintem a bolti általában jobb, mint a saját készítésű, hiszen sokan nem érteknek hozzá és eléggé gagyi lesz az végeredmény. (Persze vannak tök jó ötletek is, és jó kivitelezések is.)

Gondolom, vannak olyan anyukák akik ezzel is fényezik magukat, hogy ők milyen szuperek, hogy saját maguk készítik a jelmezt.

2023. febr. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Magukat próbálják ezáltal kihúzni a szarból, megmutatni mekkora király banda. Inkább az ilyen szánalmas.
2023. febr. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem is a bolti a "menőbb", a mi gyerekkorunkban biztosan az volt. Az ilyen elborult agyú momzilláknak úgysem lehet megfelelni, épeszű ember nem is szeretne.
2023. febr. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 NTBS ***** válasza:
100%
Mert nincs vele munka?
2023. febr. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És? Az sajnálnivaló, amivel nincs munka? Ennyi erővel lehet sajnálni, akinek mosogatógépe van. Vagy mosógépe. Lényegesen sok munkát lehet megtakarítani velük. Vagy akkor sajnálnivaló aki étteremben eszik?
2023. febr. 15. 21:00
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk nem sajnálják le. Egyetlen hátránya lehet, ha több gyerek is ugyanolyan jelmezben van.
2023. febr. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az én gyerekeim (óvodás és harmadikos) még örülnek is ha másnak is ugyanolyan a jelmeze.

De ők amugy sem egyediek akarnak lenni, hanem annak beöltözni, amik amúgy lenni szeretnének.

Nem mondom pl hogy egy gyerek ne szeretne beöltözni "farsangi jelmezverseny első díjas oklevélnek", de sokkal inkább az jut eszembe, hogy ez anyuka ötlete volt a győzelemhez.

Szoktam is mondani az enyémeknek, hogy vagy keressünk nagyon kreatív jelmezt, amivel nyerhetsz vagy válassz olyat, ami lenni szeretnél, de tizedik Elzaként biztos nem nyersz.

2023. febr. 16. 10:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Engem soha nem sajnáltak le kisgyerekkoromban. Nem érdekelt igazából minket a farsang, mindig vett nekem anya valami menőt, aztán le volt tudva. Oviban és alsó tagozatban is (amíg volt) mindig bolti jelmezem volt. Majdnem minden ovistársamnak, meg osztálytársamnak bolti volt, csak néhányaknak nem.
2023. febr. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én nem sajnálom le. Mindig több farsangra megyünk minden évben. Alsós, felsős, régen ovis. Mindig beöltöznek mindegyikre. Nálam az a lényeg, hogy imádok jelmezt készíteni, de nem ilyen hiperötleteseket, hogy nyerjenek, hanem megkérdem mi szeretne lenni, és ha nincs boltban, akkor megvarrom. Pl egyszer a lányom kalóz akart lenni, és mókus. Kalózt találtam kölcsönzőben, mókust nem, hát megvarrtam. Azt szeretem, amikor előadják a kis műsorukat és mindenki szép, színes, aranyos! Mindegy, hogy bolti, vagy varrt. Verseny meg amúgy nincs nálunk, buli van a műsor után.
jan. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!