Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Miért csak a középiskolásokat...

Miért csak a középiskolásokat sajnálja mindenki az elmaradt ballagások miatt?

Figyelt kérdés
Nagyon valószínű, hogy általános iskolában sem lesznek idén ballagások és az egyetemeken sem lesznek diplomaosztók, de mindenki csak a középiskolásokat sajnálja. A csapból is ők folynak már, mintha csak ők léteznének, pedig nem csak ők vannak a világon. Mitől ér ennyivel többet egy középiskolás ballagás, mint egy általános iskolás, vagy egy diplomaosztó? Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy az övék nem fontos és nincsenek most nehéz helyzetben, de kb minden második cikk arról szól, hogy őket sajnálják az elmaradt ballagások miatt, a többi végzős meg mintha nem is létezne.

2020. máj. 2. 10:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
60%
Senki sem sajnálja őket. irigylem őket, bárcsak nekünk se lett volna, abszolút felesleges. Egyetemen is csak a mesterképzéses diplomaosztónak van értelme
2020. máj. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%

Senki nem mondta, hogy csak a középiskolásokat sajnálja mindenki. Ezt honnan vetted?


Én sajnálom az összes iskolást, de még az ovisokat is. Az ötéves unokahúgomnak táncvizsgája lenne, nagyon várta, nyilván az is elmarad. Őt is sajnálom.


Azt is sajnálom, aki elvesztette a munkahelyét, vagy szimplán totál magányban telnek a napjai, mert egyedül él, és senki nem megy most hozzá.


Sajnálok mindenkit, akit megvisel a bizonytalanság, és rossz hatással van rá ez az egész.


Sajnálom az egészségügyi dolgozókat, mert leterheltek, és borzasztó döntéseket kell meghozniuk.


Sajnálom a betegeket. Nemcsak a koronavírus-betegeket, hanem azokat is, akiknek más bajuk van, és most a kutya nem látja el őket.


Sajnálom a terheseket, mert nincs rendes terhesgondozás, szüléskor meg örülhetnek, ha nem szednek össze valamit a kórházban.


Szóval úgy összességében sajnálom a világot, hogy ilyen helyzetbe kerültünk, és drukkolok, hogy minél hamarabb túl legyünk rajta. Nem hiszem, hogy bárkit ki kellene emelni.

2020. máj. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Onnan, hogy akárhányszor felmegy az ember az internetre, kb szinte minden ezzel van tele, hogy szegényeknek elmaradt a ballagása, holott nemcsak ők a végzősök idén. De ha valaki megemlíti, már rögtön le van szólva. Nagyon fontos persze az is, de nem csak ők vannak a világon.
2020. máj. 2. 11:29
 4/24 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem azért, mert:

-egyetemre nem mindenki járt, így nekük a diplomaosztó egy ilyen nem igazán létező dolog

-a 8.-os ballagás meg eltörpül a 12.-es mellet. 8. után csak iskolát váltasz (vagy még azt se), de 12. után már sokan teljesen kikerülnek az oktatásból, s belecsöppenek a felnőttek világába.


Én 12.-es vagyok. A tanáraim is mind osszák meg az ilyen 12.-et sajnáló posztokat osztálycsoportban is meg csak úgy az idővonalukon is. Vagy 5-en nyomrak rá egy szomorú smiley-t a többi 25 meg le se sz@arja. Én pl kifejezetten örülök is, hogy nem lesz.

2020. máj. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
66%

Ez azért van, mert most az az aktuális. Júniusban majd rólatok lesz szó.

De amúgy te attól érzed magad jobban, ha sajnálnak?

2020. máj. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
85%

Ha jobban belegondolsz, ebben az időszakban egy átlagos helyzetben is minden arról szól, hogy kezdődnek az érettségi vizsgák, lezajlottak a ballagások stb. Idén ugyanez van, annyi különbséggel, hogy nem zajlottak le hanem elmaradtak, az érettségik pedig rendkívüli körülmények között lesznek megtartva.

De egyetértek az előttem szólóval. Egyetemre nem mindenki jár, a nyolcadikos ballagás pedig nem bír olyan nagy jelentőséggel, mint egy középiskolai. Ez a ballagás szerintem minden embernek egy nagy élmény (pozitív vagy negatív), de biztos, hogy mindenki néha visszaemlékszik rá. Ennek az évfolyamnak erre nem lesz lehetősége sajnos.... A diplomaosztók pedig én úgy vetten észre, hogy máskor sem annyira felkapott témák, maximum egy két cikket hoznak le róla, de semmi több.

2020. máj. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Attól még, hogy egyetemre nem mindenki jár, attól még akik idén végzősök, azok ugyanúgy érintettek a járványban, mint a középiskolások. Az egyetemi diplomaosztó is a tanulmányok végső lezárását jelenti, amikor már végleg függetlenedni lehet a szülőktől és el lehet kezdeni a tényleges felnőtt életet.

Az általános iskolás ballagás meg szintén nem ér kevesebbet. Idén ballagna az unokaöcsém és nagyon el vannak keseredve, voltak, akik sírtak is, hogy nekik nem lesz ballagásuk.

A végzős, az végzős, bárhol legyen is az. Nem fair ilyen szinten különbséget tenni.

2020. máj. 2. 12:33
 8/24 anonim ***** válasza:
71%

Úgy látom nem érted.

Az emberek negy többsége azért nem köt érzelmeket az egyetemi/8.-os ballagáshoz, mert vagy nem volt nekik, így gőzük sincs, hogy milyen, vagy nem volt nekik fontos.


Nálunk 8. végén sírt egész pontosan 5 lány, s voltunk vagy 25-en.

Nekem meg az egészból annyi maradt meg, hogy:

- egy csomót kellett állni a napon

- tiszta szerencse, hogy vittem legyezőt, mert melletem az egyik fiú szerintem elájult volna

- a magassarkúban nagyon fájt a lábam

- azt se tudom, hogy az egyik csokor virágot kitől kaptam, mert mikor jöttek a szülők s a többiek, én egyből futtam a váltócipő után

- az iskolakórus gyenge volt, mert a fele végzős volt (aki nem énekelt)

- a beszédek az előző évekhez képest is hosszúnak tűntek (egész pontosan 8-at láttam életen során, csak 7-en ültem az árnyékban)


12.-es ballagást is meg láttam már 3-at, ami annyiból áll, hogy:

- gyülekezünk az iskolában

- a kisebbek sorfalba állnak, a 2 12.-meg szépen kivonul

- az udvaron úgy állva van egy kis beszéd

- elindulunk a templomba (gyalog, a macskaköves úton, ráadásul nem csak úgy simán bemegyünk, hanem a központban a szökőkutat is nagy ünnepélyesen megkerüljük

- a templomba van egy csomó beszéd, ami úgy senkit se érdekel. A 11.-esek beszéde még jó szokott lenni, de a többi ilyen szép sablonszöveg.

- majd a templom előtt lehet odaadni a virágokat


Tiszta formaiság az egész. Nem azért van, hogy a végzősök élvezzék, hanem hogy legyen meg.

Akik meg sírnak szerintem nem azért sírnak, mert maga a ballagás nem lesz meg, hanem mert tudják, hogy az osztálytársaikat már nem igazán fogják látni.

2020. máj. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy így van, de akinek meg fontos az érintettek közül, az meg szomorú, ha elmarad. Tök mindegy, hogy hol végzős. A többi iskolatípus végzőseit is meg lehetne érteni, ha rossz a kedvük, nemcsak a középiskolásokat. Nem mindenki járt egyetemre, oké. De akkor attól, hogy nem mindenki járt, még aki most jár, nem érdemelné meg ugyanúgy, hogy szép ünnepséggel fejezhesse be a (mellékesen legvégső) tanulmányait? Az általános iskola után csak iskolát váltanak, oké. De attól nem érdemlik meg ők is, hogy ünnepélyes keretek között elbúcsúzzanak az osztálytársaiktól? Az elvről van szó, hogy a többi végzősről egy árva szó nincs sehol, pedig a világon vannak ők is.
2020. máj. 2. 14:56
 10/24 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, én elhiszem, hogy te még gyerek vagy, és ezért viselkedsz ilyen bután, de próbáld már meg felfogni, hogy a te helyzeteden semmit nem változtat az, hogy hányan sajnálnak vagy cikkeznek a dologról. Nem értem, miért ilyen fontos ez. Én sajnállak. Most jobb?


14 évesen ne legyél már ennyire buta, esküszöm, az ötéves unokahúgom nem vágott le ekkora hisztit, pedig most tényleg sok minden elmaradt neki is, amit már nagyon várt.

2020. máj. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!