Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Miért és mióta szokás manapság...

Miért és mióta szokás manapság húsvétkor ajándékozni a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Egyre több embernél, főként celebeknél látom, hogy ajándékot hoz a húsvéti nyuszi ha fiú ha lány.

Én mai napig úgy vélem, hogy ajándékot a fiú kap a locsolásért cserébe, de ez is kimerül a csoki tojásba és nyusziba vagy kis pénzbe. A lányok pedig szeretettel várják a locsolókat. Vagy csak én vagyok maradi??



2021. márc. 22. 21:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
A celebek nekem nem mérvadóak, de amikor az unokahúgom kicsi volt, hajnalban pizsiben és bakancsban ólálkodtam a kertben, csak hogy legyen mit keresgélnie. Szerintem, mivel nálunk, vidéken is kiment a divatból a locsolás, ez vette át a helyét.
2021. márc. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%

Normális vagy, a lányoknak kötelező szeretettel várni a locsolkodókat (=sütni, főzni, tojást festeni, pénzt adni a locsolkodóknak, egész nap bűzleni az olcsó kölnitől), a fiúk meg menjenek látogatóba, egyenek, igyanak, kapjanak ajándékot?

Ezt ma már úgy hívják, hogy nemi diszkrimináció.

2021. márc. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom, én 32 vagyok, nő, én is kaptam ajándékot gyerekként. Persze nem toronyórát lánccal, hanem apróságokat (Barbie, kifestő, tetris, színező, gyurma, stb., édességek).
2021. márc. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
2. Válaszoló szerintem manapság eléggé túlkapják ezt a témát. Ami eddig normális volt ma már rasszizmus vagy diszkrimináció, lényegtelen hogy pozitív vagy negatív töltetű.
2021. márc. 22. 22:24
 5/17 anonim ***** válasza:
45%

29 vagyok, sosem kaptunk ajándékot csak csokit.

A fiúk pénzt, tojást, csokinyuszit.

Szerintem ez igy van jol

2021. márc. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%
Fiúként és gyerekként régen is meg kellett dolgozni a pénzért. Hisz a locsolkodás és locsolóvers elmondása is egy munka volt. De szívesen mentünk, mert elég jól lehetett vele keresni.
2021. márc. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
26 vagyok és én is kaptam mindig, édesség, barbie, kártya, plüssök, ruha, pizsi, cipő stb.
2021. márc. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%

"Vagy csak én vagyok maradi??"

Igen, manapság már nem menő az "egyik gyerek kap egy rakás pénzt, a másikat meg leöntjük parfümmel, hadd fájjon a feje".

2021. márc. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a családban az a szokás, hogy mindenki ad és kap ajándékot húsvétra. Csak jelképeset, kis értékben, de valamit igen.
2021. márc. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
64. évemben vagyok. Gyermekkoromban akiket meglocsoltunk, azoktól kaptunk apróságokat. A karácsonyihoz hasonló ajándékozás akkor még nem volt szokás.
2021. márc. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!