Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Készülődtök már a húsvétra?...

Készülődtök már a húsvétra? Ha nem, mikor kezditek el? Hogy szoktatok készülni?

Figyelt kérdés

Itt a hamvazószerda, kezdetét vette a nagyböjt, ami valami hasonló, mint karácsony előtt az advent.


Ez egy negyven napos, hat hetes készülődési idő az ünnepre, ami egyébként böjti időszak is, ahogy a neve mutatja.


Mikor szoktatok már készülődni a húsvétra? Már készültök? Ha igen, hogyan?



2023. febr. 22. 20:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
46%
elegem van ezekből a körforgásszerűen lezajló értelmetlen ünnepekből..
2023. febr. 24. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Mivel számomra keresztényként a húsvét ünnep, ráadásul a legfontosabb, ezért igen, készülök. A 40 napos nagyböjt a készülés maga.
2023. febr. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 NTBS ***** válasza:
Március 15 után kezdem el.
2023. febr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nem érdekelnek vallási ünnepek.
2023. febr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Párom mégsem tartja be az önmegtartóztatást. :D


Én szóltam neki, hogy: ugye, akkor most szünet lesz megint, mint a karácsony előtti adventi időszakban?


Benne lettem volna a kényszerszünetben, ha nagyon szerette volna. Alkalmazkodom ezekhez a vallásos igényeihez.

2023. febr. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Metionin ***** válasza:
Nem ünnepeljük. Ha kirándulást tervezünk, akkor időben lefoglaljuk a szállást és megtervezzük az útvonalat, a túrákat. Egyébiránt tojunk rá.
2023. márc. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Már vettem pár tavaszi/húsvéti dekort a pepcoban de még tervezek menni!
2023. márc. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Mégiscsak egy kicsit több élelmiszer böjtöt tartok. Nasi kevesebb... :D


El tudja az ember foglalni magát ezer más dologgal.


15-ös válaszoló voltam.

2023. márc. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Februárban!?!? Annyira nem készülődtem még akkor, hogy itt ülök húsvét vasárnapján, holnap jön 2-3 locsolkodó, és nincs sem csokitojás, sem csokinyuszi amit adni tudnék, annyira nem foglalkoztam a témával az idén. Utolsó nap megvettem a sonkát, akartam venni nyuszit meg tojást is, de már nem lehetett kapni 😅 Hát ez most kicsit kínos lesz...
2023. ápr. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

#19.

Esetleg rendes, főtt tojás?


Amúgy elvben igen, hamvazószerda óta a húsvétra készülünk. A nagyböjt olyasmi a húsvét előtt, mint karácsony előtt az advent: felkészülési időszak. Mondjuk a keleten élőknek még több idejük van, mert náluk az advent, meg a nagyböjt is 6 hetes.

2023. ápr. 9. 17:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!