Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Díszititek idén a házat...

Díszititek idén a házat Húsvétra és ha igen, mivel, hogyan?

Figyelt kérdés
Skandinav szokás az, hogy vékony vesszökre, vagy barka ágak végére rákötnek festett libatollat, neonrózsaszín, sárga, lila, zöld színekben. Es ezt otthon vázába teszik, vagy kertbe, vagy üzletek elé. Nagyon szép, ragyogó, friss üde tavaszi színek, es persze csomó színes sztaniolpapíros csokitojás is van, meg tojásdíszítés, stb
márc. 9. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Nagyon minimálisan. Tavaszi mintás asztalterítő, esetleg 1-2 húsvéti figura itt-ott, de annyi díszem nincs, mint pl. karácsonyi.

Ezt az ágasat úgy szoktam, hogy egy vázába fákról lehullott ágakat teszek, és van pár műanyag tojásdísz, amiket ráaggatok.

Ha sok a nárcisz a kertben, akkor abból is egy csokornyit vágok, bár jobban szeretem őket a saját helyükön csodálni.

márc. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Virágvasárnap tesszük ki a díszeket: barka, virág, kézműves festett tojások, fürjtojások, pár lakásdekor, meg a betlehemünknek azok a figurái, amik beillenek az ünnepbe. Fehérvasárnapra veszünk utoljára virágot, akkor tesszük el a díszeket, ha azok a virágok elhervadnak.
márc. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem szoktam. Egyébként van elég sok nyuszis cuccom(volt nyuszim, és vettem nyuszis párnát, bögrét, mütyüröket, stb.), azok közül ez az kint volt nemcsak húsvétkor, de mióta nincs már, elpakoltam mindent.
márc. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát nem húsvéti dísz, hanem tavaszi. A bejárati ajtóra van téve egy virágos dísz belülről, mert lopnak a lépcsőházban. Más nincs.
márc. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sem Húsvétra, sem húsvétra soha. De más alkalomból sem.
márc. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Barkát szoktuk vázába tenni és rá hímes tojásokat.

Van egy kis fa a kertben, annak az ágaira is teszünk tojásokat.

márc. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Barka rá tojások húsvéti teritő és nyuszi fészek szerű amibe tojások vannak
márc. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, mindig nagyszombaton szoktak felkerülni a díszek. Virágvasárnap szenteltetünk barkát és virágokat a kertünkből. Mindig nagyon sok barkát használunk a díszekhez: mindenhova kerül belőle. A szentelt virágokat pedig az ünnepi asztal közepére tesszük. Az asztalokra mindig ünnepi, fehér terítő került. Szoktunk csinálni tojásfát is az elmúlt időben, ami hosszú barkákból, meg néhány ágból van és szép, kidekorált tojások, meg húsvéti díszek (pl. bárány) kerülnek rá. Természetesen a kisbárányt is nagyon szeretjük dekorációként az házban. A szép szalvéták, fénysorok természetesen most is nyerőek.


A díszek egyébként normál esetben pünkösdig maradnak fenn, hisz egyrészt az már egy másik ünnep, akkor a pünkösdieket tesszük fel, másrészt az a húsvéti időszak és a húsvéti ünnepkör zárása is.

ápr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!