Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Milyen húst szokás enni...

Milyen húst szokás enni húsvétkor (a sonkán kívül)?

Figyelt kérdés
Lehet például halat enni? Vagy bármi mást, ami nem sonka?

2016. márc. 14. 22:31
1 2
 1/13 anonim válasza:

Bármit ehetsz. Ez nem egy élet-halál kérdése törvény.

Vagy mániákus ünnep hívő vagy és eszel sonkát, tojást és kalácsot, vagy amit akarsz.

Én ezt utóbbit fogom tenni. :)

2016. márc. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Halat is ehetsz termeszetesen, ezt meg hushagyo penteken is fogyaszthatod ( tudtommal). Egyebkent mi szoktunk sajtos sult csirket is kesziteni, tehat biztos az is tilalom nelkul fogyaszthato.
2016. márc. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Húsvéti bárányt szoktak enni a sonkán kívül, de természetesen halat is csinálhattok.

Ezen kívül tojásételeket fogyasztottak, legalábbis régen, mert a böjt alatt tilos, de a baromfiak által tojt tojásokat összegyűjtötték.

Innen ered a húsvéti tojás szokása is.

2016. márc. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:-)

Nagyon hasznosak.;-)

2016. márc. 15. 00:04
 5/13 anonim ***** válasza:
10%
Semmilyen egyetemes törvény nem tilt erre vonatkozólag semmit sem! Olyan húst ehetsz, amilyet csak akarsz!! Ezt neked kell eldönteni, nem másoknak!!!
2016. márc. 15. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Gasztronómialag, vagy vallásilag?
2016. márc. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szüleim nagyszüleim mélyen vallàsos görög/római katolikusok ....De ràntott csirkemell fasirt +majonéz alapu salàta szokott lenni màsodik nap főleg de néha különlegességként màs hús is.Lényeg vallàsilag eredetileg 40napig nem ettek elötte hust, ujabban szerda es pentek szigoru böjti nap. Kedves vàlaszoló hushagyó kedd van és nagy péntek.Hushagyó kedd a 40napot megnyitó hamvazó szerda elötti kedd, nagypéntek husvét vasàrnap elötti szigorú böjti nap ilyenkor semmilyen (meleg vérü) àlattól szàrmazót nem eszünk (tej tojàs hus)
2016. márc. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Negyedik válaszoló: Tudom, hogy nekem kell eldöntenem, nem is azt kértem, hogy fõzd meg helyettem! Nem értem, miért kell ilyen gorombának lenned...


Amúgy mindenkinek köszönöm a válastokat! :-)

2016. márc. 15. 12:55
 9/13 A kérdező kommentje:
Ötödik válaszoló: Mindkét szempontból.
2016. márc. 15. 12:57
 10/13 anonim válasza:

Nos vallási, vagy ezotétiai szemoontból is mondhatjuk:nyúl-frissesség, szaporaság

Borjú-ártatlANság

Bárány-ártatlanság

TOJÁS-szaporaság

Mivel húsvét, én a 4hetes böjt után eszek húst.

2016. márc. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!