Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nálatok mi lesz húsvétkor az...

Nálatok mi lesz húsvétkor az ebéd?

Figyelt kérdés
Nálunk jópár éve libamáj van krumplival, vacsira pedig kötözött sonka főtt tojással. Most is libamájat akartam ebédre, de az egyik barátnőm megkérdezte, hogy zsidók vagyunk-e, mert ők esznek ilyenkor libamájat/báránybordát. A magyarok mit szoktak enni a sonkán és a tojáson kívül? Gyerekkoromban nálunk birkapörkölt volt sokszor ilyenkor. Nálatok?

2016. márc. 5. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Mivel este 6-kor van a feltámadás, 6 előtt nem szabad húst enni, hanem 6-kor húsevéssel ünnepeljük a feltámadást.

Elvileg teljes böjt van, tehát semmit nem szabadna enni feltámadásig 3 napon át.

2016. márc. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
A zajos siker miatt mi megismételjük a tavalyi menüt, cipóban sült csülök lesz és ez a hidegtál: [link] Meg persze kalács. Tudom, unalmas, meg mindenhol sonka-tojás-hidegtál van... de mi már 6. éve élünk külföldön, húsvétkor mindig jön hozzánk valamelyik családtag, nekünk jólesik ez a tradícionális menü. Így olyan, mint otthon, kiskoromban.
2016. márc. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Pont ma írtam egy másik kérdéshez:)

Mindig valami más, általában friss tavaszi zöldségekkel. Idén aszalt paradicsomos-zöldspárgás rakottast tervezek hollandi mártásban.

2016. márc. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk gyerekkoromban sonka és tojás volt és franciasaláta s valami süti s biztos csirke és húsleves is...


Én ma már nem eszem húst, de amikor ettem, akkor is évi párszor, általában étteremben vagy rokonnál, itthon húsvétkor éppúgy nem volt, mint karácsonykor.

Jelenleg pedig mindig tojást eszem és zöldségeket (úgy értem, mindennap, minden étkezésre), húsvétkor is ez lesz, de ezt már ecseteltem a hasonló kérdéseknél mostanában.

A tradícióknál jobban érdekel az ízlésem, de persze ha belesimul valami, akkor jó eséllyel bevonom, évekig nem foglalkoztam a tradíciókkal, de azért néha jó dolog az is.

2016. márc. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Semmi. Nem lesz itthon senki.
2016. márc. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk hagyományos lesz a menü, mint minden évben: füstölt sonka, főtt tojás, zöldség saláta. annyi csak, hogy nem majonézes alappal szoktuk csinálni mint a franciasalátát, hanem egy sokkal könnyebb, joghurt alapú tzatziki mártással: lereszelt majd besózott uborka, rengeteg kapor, kevés fokhagyma és só és 2-3 ek. olivaolaj. imádjuk :)
2016. márc. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 death42 válasza:
Húsvéti nyúl meg tojás.
2016. márc. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi a reggelire helyezzük a hangsúlyt, az pedig főtt sonka, főtt tojás, franciasaláta, hagyma, retek, paprika, uborka. Kaláccsal és kenyérrel szoktuk enni, a kalácsot is én sütöm, azt általában már előtte este meg szoktam sütni.

Különösebben ebédre nem csinálok semmi különlegeset, mert hétfőn jönnek hozzám locsolók, s mivel nagy a család, és megmaradt a locsolás szokása, így kb 20-30 percenként jön legalább 1 ember, már reggel 8-9től kezdve. :)

Szerintem valami lazább ebéd lesz, amit éppen megkívánunk majd. Vasárnap szerintem húsleves, meg amit szintén megkívánunk, meg a férjem szól, hogy esetleg mit enne meg szívesen.

2016. márc. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!