Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Miért elvárás, hogy utálni...

Miért elvárás, hogy utálni kell a húsvétot?

Figyelt kérdés
Ha egy társaságba szóba kerül, akkor úgy néznek rám, mint egy ufóra, ha azt merem mondani, hogy én szeretem ezt az ünnepet úgy egészben. Miért lett divat utálni? Miért jó azon versengeni, hogy ki utálja jobban?
2016. márc. 26. 09:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt miért nem a társaságban kérdezed meg? Én még sosem találkoztam ezzel az állítólagos divattal.
2016. márc. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, te milyen társaságban járkálsz... Az én ismerőseim szeretik a húsvétot. (Kivéve a locsolás részét.)
2016. márc. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is szeretem, és mások pedig utálják ezt az egészet, főleg a locsolkodást, pedig én szeretem ezt a hagyományt. A vicc az, hogy az ismerőseim egyik nap azon háborognak, hogy itt már semmiféle hagyomány nem létezik, másik nap meg azt mondják, hogy ők bizony nem szeretik a locsolkodást, meg az egész húsvétot, őket ne locsolja senki büdös kölnivel, el is utaznak, vagy bezárkóznak. Na én nem értem, hol ebben a logika. Az a baj, hogy sokan azért nem tartják, mert nem értik az ünnep lényegét. :(
2016. márc. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem elvárás. Én például kifejezetten utálom a locsolkodós részét, azt is bevallom, hogy mi elmegyünk itthonról húsvét hétfőn kirándulni, mint ahogy máskor is már pár éve. Csak azért jönnek hozzánk a kölykök, hogy pénzt kapjanak. Fikarcnyit sem érdekli őket az ünnep. Az én tesóm is csak közeli rokonokhoz megy locsolni és azért mert hagyomány ás úgymond illendő.

Szoktunk tojást festeni, és a médiának köszönhetően elkerülni sem lehetne egyébként a húsvét hangulatot. Én most kifejezetten lázban égek, tojásfa állítás, tojás díszítés még vár rám vasárnap, de nálunk ez jelenti a húsvétot. Köszöntjük a tavaszt és az újjászületést.

Ettől függetlenül a hétfő csak teher és pénzkidobás. Nem vagyok ellene a locsolkodásnak, ami hagyományon alapul, pl. lásd Hollókőn szórakoztatónak tűnik, de ez szinte minden helyen ettől másként megy.

Én kimondottan gyalázatnak tartom azt amit ma csinálnak az emberek húsvét másnapján. Egyébként az én környezetemben pedig pont az ellenkezője szokott történni. Én vagyok kinézve, mert nem várom a locsolkodókat és azt állítják, hogy az ilyenek miatt, mint én hal ki ez az ünnep. Szégyellem elmondani, hogy mi nem itthon tartjuk.

Szóval amit te állítasz (és amit én is), az csak általánosítás.

2016. márc. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én pont az ellenkezőjét tapasztalom. Azt látom, hogy "mindenki" kiírja facebookra, hogy Boldog nyuszit (wtf?...) stb., és "ünnepelnek", számomra viszont nincs semmi ünnepelnivaló ilyenkor, és ha nem is utálom a húsvétot, de nem jelent számomra semmit.
2016. márc. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sztem nem.

Én se utálom ,SŐT tiszteletbe tartom.

Annak ellenére ,hogy elvileg "mi" -zsidó vagyok- "öltük meg" Jézust (ami persze tévhit).

Szal sztem nem kérdező ,legalábbis én nem ezt tapasztalom.


Üdv!

2016. márc. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nagyon szeretem a Húsvétot. Rám is úgy néznek, mint az UFO-ra, amikor kijelentem, hogy számomra a Karácsony Húsvét mellett eltörpül. Higgyétek el, hogy a húsvét reggeli friss levegő, madárcsicsergés, kellemes hőmérséklet, kirándulás a szabadban stb sokkal többet ér, mint a karácsonyi nyirkos levegő....

Én nem foglalkoznék Veled a helyükben, elvégre a Te életed, amit úgy élsz, ahogyan Te szeretnéd.

2016. márc. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7: persze, hogy furcsán néznek rád, ha az alapján minősítesz egy ünnepet, hogy milyen az időjárás akkor.
2016. márc. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!