Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Jelent valamit számodra a...

Jelent valamit számodra a nagyböjt?

Figyelt kérdés

Ha igen, mit? Szoktál húsvétra készülni? Készítesz/veszel dekorációt? Ha igen, mikor teszed ki? Mennyire fontos ez az ünnep számodra?


Köszönöm a válaszokat! :)



2017. márc. 11. 14:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem követem a vallással összefüggő hagyományokat, de a sonka, tojás, torma háromszög természetesen megvan minden húsvétkor.
2017. márc. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én tartom a böjtöt,de inkább magam miatt,mint vallási okokból. Jó a böjti időszak,mert legalább egyszer az évben van egy meghatározott idő (40 nap) amikor egészségesen étkezem és odafigyelek a mennyiségre.


Szeretem a húsvétot, mindig veszek sok tavaszi virágot már jó előtte, festegetek tojást, kitakarítom a lakást. Örülök,hogy olyan rokonokkal találkozok,akikkel egész évben alig.

2017. márc. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
Nem. Semennyire. 25/f
2017. márc. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Semmit. Húsvétkor azonban a tradícionális ételek megvannak, amit szintén nem én készítek el, hanem a család/rokonok/barátok. Én ilyenkor csak verseket szavalok, eszek, iszok, tojást-csokit-pénzt gyűjtök. :D
2017. márc. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

A böjt lemomdást jelent dolgokról amelyeket szívesen csinálsz, esetleg károsak. Főleg az ételre gondol mindenki, de nem csak azzal lehet böjtölni. Ételnél legkézenfekvőbb a húst tartalmazó ételek elhagyása, melynek vannak előnyei szervezetünk szempontjából. Általában a többség húst-hússal eszik nap mint nap, amiből elegendő lenne heti 2x a szervezet tápanyagbevitele szempontjából. A mélyen vallásos emberek (ritkák) ilyenkor állati eredetű ételt sem esznek, azaz semmiféle tejterméket sem stb. Lemomdani lehet mindemellett egyéb káros,szenvedélyes szokásról. Ez ugye a Húsvét -Krisztus Feltámadása- ünnepére felkészülő időszak.

Ha tehetem kerülöm a húsos ételeket.

Szoktam a húsvétre készülni.

Nem szoktam dekorációt készíteni.

Nagyon fontos ünnep számomra. :)

2017. márc. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
14%
Isten ments!
2017. márc. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagypénteken egyáltalán semmit nem enni, azt.


Csibéket horgoltam, azokat akasztom föl, nagyon vidámak. Ha találok nyuszira fonalat, még azt fogok horgolni.

Tavaszi nagytakarítást is csinálunk, szép fokozatosan.

2017. márc. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
nem jelent. húsvétra készülök, de nem sokat, kb 1-2 héttel húsvét előtt teszem ki a húsvéti dekorációt.
2017. márc. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem szeretem a húsvétot. Persze azért készülök meg ilyesmi,de magát a locsolkodást,hogy puccba üljek és várjak a locsolkodókra ,azt nem.

Ilyenkor megvannak a szokásos ételek, sonka,tojás,sárgatúró,szépen kirakva nagy tálcára,zöldségekkel.

Húsvét előtt nagytakarítás,fokozatosan. De ezt húsvét nélkül is megcsinálnám.

Dekorálni azért szoktam,már most is van vázában barka,és akasztgattam rá tojásokat. De a többi dekoráción még gondolkodom,hogy mik legyenek ,mert kézzel készítem őket. De végülis olyat akarok,ami nem kimondottan csak húsvéti,hanem inkább tavaszi. :)

2017. márc. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja,meg a tojásfestés. :) Azt is szeretem. :) a tojásokból,amiből a sárgatúró készül,nem feltöröm,hanem kifújom őket. :)
2017. márc. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!