Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Gyakorlatban hogyan működik a...

Gyakorlatban hogyan működik a 40 napos nagyböjt?

Figyelt kérdés

Miket és mikor lehet enni, vagy miket nem és mikor nem? Gyakorlatban hogyan csinálják, akik 40 napig böjtölnek? Annyit tudok, hogy hamvazószerdán kezdik és Húsvétig tart.

(Nem a fogyókúra miatt kérdezem... :D Egy iskolai feladathoz kell.)

Köszönöm! :)


2013. márc. 4. 14:32
 1/2 anonim válasza:

Hamvazószerdán és nagypéntekenek (ez a Húsvét előtti péntek) úgynevezett szigorú böjt van. A 18 és 60 év közötti felnőttek naponta csak háromszor esznek, egyszer laknak jól, és nem fogyasztanak húst vagy állati terméket (zsírt sem, például). Ebben az időszakban minden pénteki napon ugyancsak szigorú hústilalom van.

Egyebekben javallat (de nem kötelező) hogy a bűneinkért valamiféle engesztelő áldozatot hozzunk ebben a hat és fél hétben. Én például, aki amúgy elég nagy piás vagyok, ilyenkor nem iszom egyáltalán. A haverom, aki tébolyult kávéfogyasztó, nem iszik kávét és így tovább. Emellett vannak olyan nagyböjti naptárak, amelyek javasolnak egy-egy jócselekedetet minden napra. Tegnapra például a mienk azt írta, hogy "igyekszem a lehető legtöbb dolgot megdícsérni a nap során". Holnapra ezt írják: "kibékülök azzal, akivel feszültség van közöttünk" és így tovább. Olyan is van, hogy az ember a péntekeken kívül is böjtöl, de ez egyéni fogadalom. Én, mondjuk, keddenként nem eszem egyáltalán, és csak vizet iszom.

Hát ilyenekkel kínozzuk magunkat. Valahol olvastam, hogy a böjt azzal több a hétköznapoknál, hogy jóval kevesebb azoknál.

Kérdezz, ha ez így túl zavaros volna.

És sikerüljön az a föladat!

Isten óvjon.

2013. márc. 6. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, azt hiszem ez elegendő lesz hozzá, ha esetleg még eszembe jut valami, írok mindenképp! :)
2013. márc. 6. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!