Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Ti is betartjátok?

Ti is betartjátok?

Figyelt kérdés
A családom nem vallásos, de vallásos suliba járnak a gyerekek. Nem volt böjtölés, hasonlók, de Nagypénteken azért még az ateisták is betartják, hogy nem esznek húst (szerintem). Na nálunk rajtam kívül mindenki evett és amikor ezt szóba hoztam akkor csak vonogatták a vállukat. Tényleg csak én vagyok ilyen, hogy ezt az egy napot "kiböjtölöm" (azért nem olyan bonyolult egyszer az évben húsmentes kaját főzni), vagy ti is tartjátok magatok ehhez a hagyományhoz?

2017. ápr. 15. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

Ha te nem szeretnél húst enni, abban nem látok semmilyen problémát. Felnőtt emberek vagyunk, szabadon eldönthetjük ezt a dolgot. Ugyanez miatt nem világos, hogy miért lenne az jó, ha az akaratodat másokra is rákényszerítenéd az ő saját akaratuk ellenében.


Ma már az év minden napján van bőségesen elérhető étel, így gyakorlati szükség nincs a böjtre. Ha valaki nem akarja betartani, minden további nélkül megteheti, hiszen nem eszi ki a családot a télire félretett ételéből.


Nálunk nem a hagyomány mondja meg, mikor van húsmentes napunk, hanem megbeszéljük, hogy akkor pl. szombaton ez és ez lesz az ebéd.

2017. ápr. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Akik ateisták, azok minek tartanának vallási eredetü böjtöt?


Emellett a legtöbb (értelmes) embert évente NEM EGY húsmentes napot tart, hanem jóval többet.


Akik nem vallásosak és "tartják" a böjtöt, azok föleg hagyomány miatt, és nem a húsmentesség vagy a vallás miatt.


Az elsö válaszoló viszont tévedésben van.

"Ma már az év minden napján van bőségesen elérhető étel, így gyakorlati szükség nincs a böjtre."


A böjt nem azért volt, mert nem lehetett volna az év minden napján bármit is enni, hanem mert ez az idöszak (a 40 napos nagyböjt) arról szólt, hogy az emberek lemondanak bizonyos ételek fogyasztásáról, annak ellenére, hogy lenne lehetöségük azt enni.

2017. ápr. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"de Nagypénteken azért még az ateisták is betartják, hogy nem esznek húst (szerintem)"


Hát ebben tévedsz. Miért tartanák be az ateisták? Én is ettem húst nagypénteken. Had döntse el mindenki saját maga, hogy böjtöl-e vagy nem.

2017. ápr. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok vallásos ,páromék sem!

Mi nem ettünk húst, párom evett szülei nem!

De ha elköltözöm illetve a párommal összeköltözöm jövőre nem hiszem hogy be fogom tartani!

2017. ápr. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Nem csak egy vallás van. Én vallásos vagyok, református, nekünk nincs 40 napos böjt, (nem tudom pontosan mennyi, lehet 50..) mint a katolikusoknak, mi csak ezen a napon böjtölünk. Szerintem mindenki eldönti magának, hogy mit eszik, te nyugodtan tartsd be, de nem hinném, hogy sok értelme van rászólni valakire, aki nem tartja be... Szóval én tartom magam hozzá.
2017. ápr. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi is reformátusok vagyunk, úgyhogy nem tartjuk, de amúgy sem tartanánk szerintem.
2019. márc. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!