Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti betartjátok a parancsolatokat?

Ti betartjátok a parancsolatokat?

Figyelt kérdés

Keresztényekhez szól a kérdés.Be tudjátok tartani, hogy pl.

-ne lopj

-ne hazudj

-ne csalj


Pl. ne csalj adót: olyan munkahelyed legyen, ami be van jelentve, ha nincs elég pénzed, akkor se dolgozz külön plussz itt-ott, mert azt nem jelentik be (pl. vigyázni valakinek a gyerekére).

ne lopj: mindig venni BKV bérletet stb.


2016. okt. 17. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Nem. De amúgy lopni nem szoktam direkt.
2016. okt. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%
Bár ebben sem vagyok biztos. A ne öljben biztosabb.
2016. okt. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen. De sajnos ez nagyon kevés. Lásd: [link]


Üdv. Péter

2016. okt. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerencsére olyan munkám van,amiből kényelmesen megélek. Ha nem így lenne,nehéz lenne ezt betartani. De csak azért mert valamiről új törvényt hoznak és azt épp nem tartod be,még nem bűn. Vagyis én ennyire szigorúan nem venném.

Ahogy azt sem veszed szigirúan,ha valaki megkérdezi hogy tetszik e az új frizurája és nem akarod megsérteni és azt mondod hogy csinos. Ez is hazugság,nemde?!

2016. okt. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Törekszem, de mivel ember vagyok, vétkezhetek, csak a fontos, hogy vétekből meg is kell térni, nem pedig kigondolásokat keresni, hogy miért nem is vétek a vétek, vagy miért is jogos amit csinálok.
2016. okt. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!