Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » A (katolikusoknál) húsvéti...

A (katolikusoknál) húsvéti időszakban alkalmazandó "Föltámadt Krisztus! " - "Valóban földtámadt! " köszönés mettől-meddig használandó?

Figyelt kérdés
Milyen dátumokhoz, vagy időpontokhoz köthető pontosabban?

2017. okt. 22. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Azt hiszem a görög katolikusoknál elterjedt jobban, én római katolikus vagyok, mi ritkábban használjuk ezt, de azt tippelném, hogy húsvétvasárnaptól/nagyszombattól pünkösdig.
2017. okt. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Mondjuk az első találkozáskor, ahogy például boldog új évet is csak egyszer kívánsz.
2017. okt. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én sosem tapasztaltam, hogy anno nagyiék így köszöntek volna. :) És azóta sem, de szerintem is olyan lehet, mint az újéves, hogy egy embernek egyszer. Amúgy nem vagyok vallásos, de az ilyen szokások tetszenek (igaz, nyilván nem használom őket).
2017. okt. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Az elsőnek ténylegesen, csak pont az a pontosítás kellene, amit egyikünk se tud. Húsvéti időszakban így köszönünk egymásnak az egyházközségen belül, de nem tudom, pontosan meddig. Na majd rákérdezek már.
2017. okt. 22. 14:10
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A görög katolikusok ezt a formát használják. Dicsőség Jézus Krisztusnak;a válasz ugyanaz.

Szintén náluk: Húsvéti időben:

Feltámadt Krisztus! A válasz rá: Valóban feltámadt!

Christos Anesti! Alithos Anesti! (görögül)

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=a1I7N2w1bqY

2017. okt. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A kérdésben leírtak megismétléséért nem jár ám pont.
2017. okt. 22. 17:23
 7/8 anonim ***** válasza:

(hát nagyon szomorú vagyok, hogy nem jár ponty,sőt sírok. Ja nem, mert Krisztus feltámadt:)


Húsvéti időszak: A keresztény egyház szertartásaiban a hosszú ünnepi időszak átfogja a kora tavasz és a nyár elejei hónapokat. Az előkészületi idő a nagyböjt, amely Jézus negyvennapos böjtjének emlékére önmegtartóztatásra tanít. Ezt a húsvéti ünnepek (virágvasárnap, nagyhét, nagypéntek, nagyszombat, húsvéti szent háromnap) követik, s a húsvéti ünnepkör a Pünkösddel zárul


Az előkészület utáni Húsvéti időszakban köszönnek így,

a köszönés a görögkat-nál Húsvét nagyszombat estétől Pünkösdig tart.

2017. okt. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Zsuzsa27 válasza:
Görögkatolikusoknál a nagyszombat esti feltámadási körmenettől áldozócsütörtökig (Urunk mennybemeneteléig) köszönünk így.
2022. máj. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!