Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Mit ünnepelnek az ateisták...

Mit ünnepelnek az ateisták húsvétkor?

Figyelt kérdés
Érdekes módon sok ateista és ünnepli ezt az ünnepet valami miatt de náluk nem tudom mit jelent ez az ünnep ugyanis a karácsonyt azt tudom hogy szeretet ünnepe de a húsvét mi nekik azt nem tudom
2018. ápr. 1. 09:55
1 2
 1/13 anonim válasza:
86%
Ateista vagyok, mégis jönnek locsolni, festek tojást, a gyerekeknek adok csokit, és eszem azt ami ilyenkor dívik, ez az ünnep leginkább a hagyományokról szól, mintsem a vallásról, akár onnan ered, akár nem. Neveltek a vallásra, én döntöttem el hogy nem kell, de ezek a dolgok belém ivódtak, miért ne ünnepeljek?
2018. ápr. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
64%
Az az érdekes hogy más vallású emberek viszont nem ünneplik... A húsvét nem feltétlenül vallásos ünnep.
2018. ápr. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

A karácsonynak SEMMI köze a szeretethez, de még csak Jézus születéséhez sem! Kelta-pogány ünnep eredetileg, a faállítás kelta hagyomány és a téli napforduló ünnepe eredetileg.


Húsvét is pogány ünnep.

2018. ápr. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Műsor indul. Hajrá! Ismét egy provokáló kérdés
2018. ápr. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%

"Húsvét is pogány ünnep."

Ugyanúgy, ahogy te is ősember vagy...

Eredete a tavaszváró ünnepekre vezethető vissza, ám azóta jelentése erősen megváltozott.

Az ősi ünnepek amúgy sem nevezhetők 'pogány'-nak, mert abban az időben még kereszténység nem volt.

Különben is, hogy ki a pogány és ki a hitehagyott, nézőpont kérdése.

2018. ápr. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
11%

1#

Mert a husvet a keresztenyseg legnagyobb unnepe, te pedig ateista vagy? Ez olyan mintha megunnepelned egy ismeretlen embee szulinapjat

2018. ápr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
#6: Azért a tojásdíszítés régebbi hagyomány, mint maga a Húsvét. A locsolás meg igazából, csak Közép- Európában szokás.
2018. ápr. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem vagyunk hívők, nem gyakorolunk semmilyen vallást.

A húsvétot sem ünnepeljük.

Számunkra ez a várva várt tavaszi szünet és pihenés a gyerekekkel.

Semmi vendégeskedés, locsolkodás, lakoma, inkább elmegyünk étterembe.

Ami plusz a hétköznapokhoz, hogy veszünk egy füstölt csülköt.

A kalács, a tojás nálunk a mindennapok része amúgy is.

2018. ápr. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

Húsvét a tavasz és a termékenység ünnepe már sok ezer éve.



Ezért mi azt ünnepeljük, hogy vége a télnek és a természet feléled, a növények terméseket hoznak, az állatok szaporodnak.

2018. ápr. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A hosszú hétvégét.
2018. ápr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!