Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Nem illik enni ha vendégek...

Nem illik enni ha vendégek vannak?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szóval ma locsónap. 12 ora. Miutàn mindenkit megkinàltam sütemény sonka ami kell. Leültem enni. Előtte a párom evett. Màr cigiztek stb. Nem is ez a lényeg. Miutàn elment a rokonsàg. Beszolt. Nem szokàs nőnek enni husvétkor ha vendégek vannak. Àmultam bàmultam. Azt mondta nem vagyok tisztàba a dolgkkal...???? Sehol se talàlkoztam ezzel. Ez igaz lenne??
2018. ápr. 2. 12:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%
"Amíg vendégek vannak, addig NEM illik a háziaknak enni!" - ilyen h*lyeséget még életemben nem hallottam. Nekem vendégként nem lenne pofám enni úgy, hogy a háziak csak nézik!
2018. ápr. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezném a vendégeket, hogy őket zavarta-e. Kihangosítva a telefont :)

#passzívagresszió

2018. ápr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
68%
"Nem szokás nőnek enni húsvétkor ha vendégek vannak." Azt hiszem, a párod "egyszerű", mint a faék.
2018. ápr. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
65%
Ha már elköszönőbe voltak és te elmentél enni az úgy tényleg izé egy kicsit.De fent azt írod,hogy már mindenkit megetettél és már elvonultak cigizni,akkor nem értem,hogy te miért ne ehettél volna.Eleve,hogy miért nem ettél együtt a többiekkel.
2018. ápr. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
70%
#10: "Amíg vendégek vannak, NEM illik a háziaknak enni!" Na ne röhögtess! Egyébként, talán elkerülte a figyelmedet, de a párja evett már előtte. Vagy ő nem tartozik a háziak közé, csak az "asszonyállat"?
2018. ápr. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
54%
#10: Ja és mi van, ha több napra jönnek a vendégek?
2018. ápr. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nagyon rosszul esett. Igen vegulis ettek ittak utana ültem le enni. De a beszolàsa utáb valahogy nem ment. Mosok takarutok 3 gyerek kiszolgálom beszolàsok...ami ünnepekkor el nem mararadhat. Általában mundug ugy van nure kirakom az ételt mindenkinek addigra sorba megeszik a csalàd persze. Aztàn én jövők. Ha ő éhes kirakom neki..mindegy ez van. Azota sw ettem. Én ulyet nem halodtam még.
2018. ápr. 3. 04:59
 18/18 anonim ***** válasza:

Ha csak beugranak pár percre a vendégek, akkor még értem, hogy ne pont akkor egyen a háziasszony, hanem velük foglalkozzon, de ennyi. Itt már nem kellett velük foglalkozni, de még ott voltak sokáig, minimum megbocsátható, hogy leült enni a háziasszony, bár nem voltam ott, hogy megítéljem, mi is volt.

De a nem az pont nem számít szerintem, rendes evős (nem ilyen 2 falat, hanem fogások) vendéglátásnál pedig nyilván a háziasszony is eszik.


A beszólás így se, úgy se szép, szerintem nem kell mindenféle etikettet betartani, elég a józan ész.

Én tuti megsértődnék, de az aranyos kedves páromnak se csinálok meg mindent, hisz a házimunka közös. S jól is nézne ki, ha nem tisztelne, azt nem nyelném le s én vagyok az erőszakosabb... De jól megválasztottuk egymást, béke van. Ez elég fontos egy tartós kapcsolatban. Ahogy az ember önbecsülése és önvédelme is.


Ha a vendégeknek OK, akkor szerintem OK.

2018. ápr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!