Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Karácsonykor miért érzi a...

Karácsonykor miért érzi a legtöbb ember úgy, hogy akkor sokat illene fogyasztani?

Figyelt kérdés
Kicsit nekem zavaros ez.

#karácsony #zavar #kapitalizmus #értelem #Jézus nincs is benne
2019. nov. 8. 13:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Hát mer zabálni köll. Utána meg járkál szrni 1 nap háromszor.
2019. nov. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

Mert nem rohanva kell bekapni valamit a munkahelyen, hanem lehet normálisan enni, van idő olyanokat főzni, sütni, amikre máskor nem jut. Plusz sokszor a rokonlátogató vacsorából is megmarad a kaja, esetleg a vendégek is hoznak magukkal.

Hozzánk mindenki csak egy “kevés” sütit hoz, de mi is sütünk, úgyhogy ennek köszönhetően volt, hogy szilveszterkor is azt ettük:)

2019. nov. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Mert tele van ilyenkor a TV felelőtlen hitelfelvételre, költekezésre buzdító reklámokkal. Na meg a karácsony eleve az ajándékozásról szól, ilyenkor szokás ajándékokat venni a családtagjainknak, rokonainknak vagy akár a barátainknak is. S ezt lovagolják meg a kereskedők, arra buzdítva a népet, hogy minél értékesebb ajándékot veszel a szerettednek, annál inkább szereted őt.
2019. nov. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Ha meg a fogyasztás alatt az ételek zabálását érted, akkor a karácsony egy jó indok arra, hogy felfüggesszük a hétköznap megtartott mértéktartó evési szokásainkat, a diétát és annyit együnk, amennyi jól esik (akár 4-5 ezer kalóriát naponta), mert elvégre a karácsony arról szól, hogy jól érezzük magunkat.
2019. nov. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem érzem úgy, sőt.

DE! a vendégségekben a finomságok, amiket az adott család otthon ráadásul nem szokott megfőzni / megsütni magának, csábítóak:)

Én itthon tudatosan alig eszem karácsonykor, mert tudom, ha elmegyünk rokonlátogatóba, úgysem tudok ellenállni:) Ez nem jelenti azt, hogy halálra z*bálom magam, de kétségtelenül többet eszem, mintha itthon ennék valami olyat, amit akármikor elkészíthetek fél óra alatt. De az a 2-3 nap súly szempontjából nem számít.

2019. nov. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ezt ki a tököm hiszi hogy illik fogyasztani. Szerintem az a baj, hogy túl soka finomság, bejgli, halak, sültek, sütik, meg ilyen süti olyan süti, ilyen rokon látogatás olyan rokon látogatás... nem tudom ti hogy vagytok vele, de úgy vettem észre, hogy ezek a cukros finomságok unszolás nélkül is leszúszik mindenki torkán :D
2019. nov. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Legtöbb ember"?! Akinek a rokonsága nagy, vagy az ismeretségi/baráti köre! (Esetleg mindkettő...)


Mi van azokkal, akiket nem hív meg senki? Magányosok (átmenetileg egyedülállók), családalapítás nélkül maradt idősek, lakásszegénységben élők, hajléktalanok...?!

2019. nov. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Aztán meg majd megy a hiszti, hogy az ünnepi zabálás alatt feljött 5 kg, de nem baj, mert ígyis elhízott, dagadt disznó népség vagyunk.


A kedvencem a konditermek állapota, a NAGY elhatározás, hogy most csakazértis lefogyok.


Január 2: Tele a terem dagadt disznókkal.

Január 6-7: Ugyanaz a társaság, mint régen, mert a NAGY elhatározás eddig tartott.

2019. nov. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#8 ok.
2019. nov. 14. 13:13
 10/14 anonim ***** válasza:

8-as válaszoló lényeglátó észrevételeit támogatom! (Tényleg nagyon sokan feladhatják az ÉLETMÓDVÁLTÁS első nehézségeinél...)


De akik IGAZÁN ELHATÁROZTÁK MAGUKAT, azoknak nem kell semmilyen ürügy az étkezés körüli gondos odafigyelésre.


Ui: de még csak külön ünnepi alkalmakra sincs szükség. Egyszerűen BÁRMIKOR ELKEZDHETŐ!

2019. nov. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!